Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Zdrowia w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
638 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 104014

Warunki pracy

praca biurowa wykonywana jest w pozycji siedzącej przy komputerze, co najmniej 4 godziny dziennie; Departament Budżetu i Finansów zlokalizowany jest w budynku zabytkowym przy ul. Miodowej 15 pokój znajduje się na I piętrze w budynku „C”; winda znajduje się w budynku „B” urząd częściowo jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich; toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na parterze w budynku „B” i „C”; obsługa klientów zewnętrznych.

Zakres zadań

  • Księguje wyciągi bankowe w zakresie wydatków z państwowego funduszu celowego pn. Fundusz Medyczny, celem ustalenia wysokości wydatków poniesionych z państwowego funduszu celowego.
  • Sporządza kwartalne sprawozdanie Rb 33 - z wykonania planu finansowego państwowego funduszu celowego, celem przekazania go do Ministerstwa Finansów.
  • Dokonuje lokat wolnych środków finansowych w formie depozytów terminowych z państwowego funduszu celowego pn. Fundusz Medyczny, w celu uzyskania dodatkowych środków na realizowanie zadań z uzyskanych odsetek.
  • Wprowadza i księguje umowy i aneksy z zakresu państwowego funduszu celowego pn. Fundusz Medyczny w Centralnym Rejestrze Umów.
  • Analizuje i weryfikuje konta analityczne w zakresie państwowego funduszu celowego pn. Fundusz Medyczny i dokonuje stosownych przeksięgowań, w celu sprawdzenia poprawności księgowań i uniknięcia błędów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w księgowości
  • znajomość przepisów ustawy o rachunkowości i umiejętność ich interpretacji
  • znajomość przepisów z zakresu finansów publicznych i umiejętność ich interpretacji
  • znajomość ustawy o Funduszu Medycznym
  • komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie z zakresu rachunkowości
  • przeszkolenie z zakresu finansów publicznych