Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
472 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 114165

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.

  • Praca przy komputerze.

  • Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • Wykonuje zadania administratora merytorycznego Systemu Metadanych Statystycznych (SMS), w zakresie zintegrowania wszystkich metadanych gromadzonych w Repozytorium Metadanych SMS, planuje rozwój centralnego systemu metadanych statystycznych oraz weryfikuje modele metadanych tworzone w systemie SMS; udziela wsparcia administratorom merytorycznym modeli w jednostkach służb statystyki publicznej odpowiedzialnych za tworzenie i utrzymanie modeli w SMS; udziela wsparcia autorom metadanych w zakresie ich roli w systemie; przygotowuje niestandardowe raporty z bazy Repozytorium Metadanych na życzenie różnych użytkowników, nadaje uprawnienia administratorom merytorycznym modeli metadanych w celu udostępnienia środowiska do opisu metadanych.
  • Tworzy i modyfikuje modele metadanych dla obszarów metadanych, za które odpowiada Departament. Analizuje ich spójność z pozostałymi obszarami metadanych w celu ułatwienia pracy w systemie autorom metadanych.
  • Zbiera wymagania do raportów w systemie SMS, modyfikuje szablony raportów, publikuje przygotowane szablony w środowisku SMS, przygotowuje niestandardowe raporty zgodnie z potrzebami wydziałów Departamentu, przygotowuje widoki SQL w bazie danych SMS w celu udostępnienia innym systemom statystyki publicznej metadanych gromadzonych w SMS.
  • Wspomaga pracę Administratorów merytorycznych modeli metadanych, za które odpowiada Departament. Przyjmuje od autorów badań zgłoszenia tworzenia nowych metadanych, po zweryfikowaniu ich poprawności tworzy je w SMS i przekazuje autorowi do wprowadzenia pełnego opisu. Okresowo weryfikuje i aktualizuje osoby oraz jednostki statystyki, którym przypisano odpowiedzialność za metadane, nadaje uprawnienia użytkownikom do definiowania metadanych w zakresie obszarów metadanych koordynowanych przez Wydział okresowo ocenia jakość metadanych oraz koordynuje ich poprawę, w celu zapewnienia dobrej jakości metadanych zgromadzonych w tych obszarach.
  • Współpracuje z Centrum Informatyki Statystycznej w zakresie zarządzania użytkownikami systemu, importu metadanych, zadań utrzymania i rozwoju systemu w celu poprawy pod kątem funkcjonalnym i wydajnościowym systemu SMS.
  • Prowadzi warsztaty i szkolenia dla autorów metadanych w SMS, w tym przygotowuje materiały szkoleniowe, w celu przygotowania użytkowników systemu do definiowania i wykorzystywania metadanych gromadzonych w SMS.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: 1 rok
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie dobrym – B1
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • Ogólna wiedza nt. funkcjonowania struktur statystyki publicznej
  • Ogólna wiedza nt. badań statystycznych prowadzonych przez statystykę publiczną oraz zasad ich organizacji
  • Znajomość narzędzia MS SQL Server 2012 i nowszy
  • Znajomość języka zapytań SQL
  • Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Współpraca
  • Komunikacja pisemna
  • Komunikacja interpersonalna
  • Kreatywność
  • Podejmowanie decyzji i odpowiedzialność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym - B2
  • Znajomość zagadnień związanych z metadanymi
  • Znajomość narzędzia Enterprise Architect
  • Znajomość hipertekstowego języka znaczników HTML5
  • Znajomość języka JavaSrcipt
  • Znajomość języka UML
  • Umiejętności dydaktyczne