Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
412 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 116710

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.

  • Praca przy komputerze.

  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

  • Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • Uczestniczy w analizie pod względem prawnym przygotowywanych przez GUS we współpracy z departamentami GUS w ramach ich kompetencji stanowisk RP do projektów aktów prawnych UE, gdy GUS jest instytucją wiodącą oraz stanowisk innych resortów, gdy GUS jest instytucja współpracującą w celu zapewnienia prawidłowego przygotowania stanowisk resortu statystyki do proponowanych regulacji prawnych
  • Uczestniczy w przygotowaniu i opracowaniu we współpracy z departamentami GUS w ramach ich kompetencji stanowisk i wkładów do instrukcji w zakresie ogólnych rozwiązań dot. statystyki dla przedstawicieli Polski na posiedzenia Rad sektorowych Rady UE oraz Specjalnego Komitetu ds. Rolnych (SCA) w celu ich przedstawienia przez właściwe resorty na forum UE
  • Współpracuje przy sporządzaniu instrukcji wyjazdowych na posiedzenia innych grup roboczych i komitetów UE w celu zapewnienia ciągłości i efektywności prac
  • Prowadzi prace związane z koordynacją uczestnictwa przedstawicieli resortu statystyki w posiedzeniach Grupy Roboczej Rady UE ds. Statystyki, współpracuje z instytucjami krajowymi i unijnymi w ramach tych prac w celu zapewnienia ich ciągłości i efektywności
  • Prowadzi prace związane z obiegiem dokumentacji dotyczącej współpracy resortu z instytucjami UE, MSZ, Stałym Przedstawicielstwem RP przy UE w celu zapewnienia prawidłowej terminowości i obiegu dokumentów
  • Koordynuje prace związane z Grupą Roboczą ds. Kodyfikacji Legislacji w celu pełnego przygotowania dokumentacji na kolejne posiedzenia Grupy Roboczej Rady UE ds. Statystyki

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: 1 rok
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym – B2
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • Wiedza z zakresu struktur organizacyjnych UE
  • Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Komunikacja interpersonalna
  • Komunikacja pisemna
  • Współpraca
  • Kreatywność
  • Podejmowanie decyzji i odpowiedzialność
  • Umiejętność sprawnej obsługi portalu Eur-lex
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie: studia magisterskie z zakresu stosunków międzynarodowych lub integracji europejskiej lub prawa
  • Doświadczenie zawodowe w administracji publicznej i/lub w obszarze prawa UE
  • Znajomość innego języka urzędowego UE na poziomie dobrym – B1