Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1642 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 55710

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym liczne kontakty bezpośrednie, telefoniczne, mailowe

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
• węzły sanitarne w przestrzeni ogólnodostępnej przystosowane dla osób niepełnosprawnych (na parterze - 2 szt., na I piętrze - 2 szt.)
• winda dostosowana do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• wejście do obiektu od strony pl. Trzech Krzyży przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo
• ciągi komunikacyjne przystosowane do szczególnych potrzeb osób niepełnosprawnych
• praca w pokoju wieloosobowym
• praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

Zakres zadań

  • Zadanie 1: Organizowanie i zarządzanie systemem wsparcia dla projektów (np. kluczowych/ indywidualnych/ pozakonkursowych) w zakresie dotyczącym Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój, 2014-2020, w tym w szczególności prowadzenie spraw w zakresie wyboru Krajowych Klastrów Kluczowych w kontekście prawidłowej realizacji poddziałania 2.3.3 PO IR: • przygotowywanie dokumentacji projektowej • identyfikowanie potrzeb beneficjentów na wsparcie zewnętrzne • analizowanie możliwości wsparcia w ramach dostępnych instrumentów pomocowych • zapewnianie wsparcia ekspertów zewnętrznych dla projektów • bieżąca współpraca z beneficjentami projektów
  • Zadanie 2: Zapewnianie obsługi ciał kolegialnych (w tym m.in. komisje, rady, komitety, zespoły, grupy robocze, etc.) i/ lub innych organów pomocniczych, w tym Rady i Międzyresortowego Zespołu ds. Innowacyjności: • przygotowywanie spotkań ciał kolegialnych lub innych organów pomocniczych pod względem organizacyjnym • obsługa merytoryczna posiedzeń ciał kolegialnych • udział w posiedzeniach ciał kolegialnych • wsparcie administracyjne prac ciał kolegialnych (w tym m.in. prowadzenie dokumentacji z ich działalności)
  • Zadanie 3: Przygotowywanie dokumentów strategicznych (w tym: koncepcje, strategie, polityki, plany): • tworzenie koncepcji/ założeń dokumentu strategicznego • formułowanie zapisu dokumentu strategicznego • aktualizowanie/ formułowanie propozycji zmian w dokumentach strategicznych • obsługa organizacyjna i merytoryczna prac konsorcjum zawiązanego do realizacji projektu pod akronimem Hyperloop w ramach strategicznego programu badań naukowych i prac rozwojowych „Społeczny i gospodarczy rozwój Polski w warunkach globalizujących się rynków”– GOSPOSTRATEG
  • Zadanie 4: Zarządzanie projektami realizowanymi w ramach 2.4 PO IR: • analizowanie uwarunkowań, otoczenia biznesowego, etc. • określanie ogólnej koncepcji projektu i jego zmian • opracowywanie harmonogramu prac projektowych • odbiór prac cząstkowych po wykonaniu poszczególnych etapów projektu • rozliczanie projektu (w tym: przygotowywanie wniosków o płatność/ sprawozdań/ raportów) • kontrolowanie realizacji zadań pod kątem: jakości, zgodności z zakresem wykonania i zaplanowanym czasem realizacji • podsumowanie i ocena wyników projektów • identyfikowanie pojawiających się problemów i ryzyk w projekcie oraz proponowanie działań korygujących
  • Zadanie 5: Prowadzenie obsługi procesu legislacyjnego: • opiniowanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych inicjowanych poza Ministerstwem lub ich części • opiniowanie projektów aktów prawnych wewnętrznie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo • opiniowanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych powszechnie obowiązujących inicjowanych przez Ministerstwo • uzgadnianie i konsultowanie projektów aktów prawnych i/ lub założeń do projektów aktów prawnych oraz innych dokumentów rządowych z właściwymi komórkami Ministerstwa, organami i instytucjami • współpraca w opracowywaniu programów i rozwiązań legislacyjnych w zakresie polityki innowacyjności

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • doświadczenie: minimum 1 rok w obszarze tworzenia dokumentów o charakterze strategicznym lub zarządzania projektami/programami
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • znajomość zagadnień dotyczących polityki innowacyjności i jej wsparcia
  • wiedza z zakresu wdrażania funduszy UE, w szczególności POIR
  • znajomość ustawy Prawo zamówień publicznych
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • współpraca
  • komunikacja
  • myślenie analityczne
  • rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe