Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2118 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 30720

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- stanowisko pracy zlokalizowane w pokojach biurowych,
- podstawowe wyposażenie stanowiska to zestaw komputerowy z oprogramowaniem,
- większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej,
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie,
- czas pracy – zgodnie z przepisami ustawy o służbie cywilnej,
- wyjazdy służbowe z wykorzystaniem środków transportu publicznego lub samochodów służbowych (nieprzystosowanych dla osób niepełnosprawnych),

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym,
- praca w pokoju wieloosobowym,
- pomieszczenie higieniczno – sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych,
- praca wymagająca przemieszczania się po budynku, utrudniona dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich ze względu na samozamykające się drzwi.
Pracownikom oferujemy:
• stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją, otwarte i przyjazne środowisko pracy, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
• dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego
• w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
• trzynaste wynagrodzenie,
• ruchomy czas pracy lub możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy,
• skuteczne szkolenia wdrożeniowe i stanowiskowe oraz szerokie możliwości dalszego rozwoju kompetencji zawodowych (m.in. refundacja kosztów nauki na studiach, studiach podyplomowych, kursach zawodowych, kursach językowych),
• pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku pracownika i dzieci, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, karty sportowe,
• dodatkowe ubezpieczenie NNW w przypadku osób wykonujących zadania związane z: utrzymaniem drogi, obszarem technologii, realizacji inwestycji, kierowaniem ruchem drogowym/pojazdem służbowym,
• możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie,

Zakres zadań

  • Analiza i sprawdzanie drogowych rozwiązań projektowych w szczególności etapu Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego (STEŚ) i Koncepcji Programowej (KP),
  • Prowadzenie monitoringu zadań umieszczonych w Centralnym Zasobie Danych (CZD) w celu zapewnienia aktualnych informacji o postępie prac przygotowawczych i doskonalenia zarządzania projektami,
  • Udział w posiedzeniach Komisji Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych (KOPI) rozpatrującej dokumentacje projektowe STEŚ, STEŚ-R i KP. Sporządzanie projekty protokołów KOPI z posiedzeń rozpatrujących dokumentację projektową i przedkładanie przełożonemu w celu zapewnienia sprawnego funkcjonowania prac Komisji,
  • Koordynacja współpracy z Oddziałami GDDKiA odpowiedzialnymi za realizację poszczególnych etapów inwestycji. Udział w kluczowych elementach procesu przygotowania inwestycji w tym w posiedzeniach Zespołów Oceny Przedsięwzięć Inwestycyjnych i rad technicznych rozpatrujących dokumentację projektową dla dróg ekspresowych oraz, w uzasadnionych przypadkach, dla innych dróg krajowych w celu zapewnienia wyboru optymalnych rozwiązań projektowych,
  • Weryfikacja i opiniowanie Programów Funkcjonalno-Użytkowe nadsyłanych przez Oddziały do zaopiniowania w Centrali w celu zapewnienia ich poprawności technicznej oraz odpowiedniej jakości proponowanych rozwiązań,
  • Przygotowywanie odpowiedzi na pisma Oddziałów GDDKiA, biur projektowych oraz innych jednostek i osób (skargi) w celu zachowania prawidłowości przyjmowanych rozwiązań i jednolitej polityki w zakresie projektowania dróg
  • Udział w realizacji wniosków i zaleceń pokontrolnych NIK i innych organów kontroli oraz wniosków wynikających z działalności kontrolnej GDDKiA w celu usunięcia uchybień

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe techniczne,
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w administracji rządowej lub samorządowej w jednostce projektowej lub wykonawczej związanej z drogami
  • znajomość: Ustawy o drogach publicznych, Ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych, Ustawy Prawo budowlane wraz z aktami wykonawczymi, Ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko,
  • znajomość procedur administracyjnych w zakresie uzyskiwania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach i decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej,
  • znajomość ustawy Kodeks postępowania administracyjnego,
  • znajomość programów MS Word oraz MS Excel
  • umiejętność weryfikowania dokumentacji projektowej,
  • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie w zakresie SharePoint
  • prawo jazdy kat. B
  • komunikatywna znajomość języka angielskiego (B2).