Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Urząd do Spraw Cudzoziemców w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1737 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 51278

Warunki pracy

- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- zagrożenie korupcją.
Pracownikom oferujemy:
trzynaste wynagrodzenie, pakiet szkoleń, refundacje nauki języków obcych i studiów podyplomowych, dofinansowanie do karty Benefit, dofinansowanie wypoczynku, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, ruchomy czas pracy.

Zakres zadań

  • Obsługa krajowych punktów kontaktowych utworzonych na mocy przepisów art. 22 ust. 1 pkt 6, 8 i 8a ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (Dz. U. z 2018 r., poz. 2094, z późn. zm.).
  • Prowadzenie pozostających w zakresie właściwości Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców postępowań w sprawach sprzeciwów od mobilności krótkoterminowej pracownika kadry kierowniczej, specjalisty lub pracownika odbywającego staż w ramach przeniesienia wewnątrz przedsiębiorstwa (art. 139n ustawy o cudzoziemcach), mobilności studenta (art. 149b ustawy o cudzoziemcach), mobilności krótkoterminowej naukowca (art. 156b ustawy o cudzoziemcach) i mobilności krótkoterminowej członka rodziny naukowca (art. 169a ustawy o cudzoziemcach).
  • Opracowywanie analiz i opinii dotyczących stanu prawnego w zakresie właściwości Departamentu Legalizacji Pobytu oraz opiniowanie projektów aktów prawnych.
  • Reprezentowanie Urzędu do Spraw Cudzoziemców w sprawach będących w jego właściwości w kraju – w celu realizacji zadań związanych z legalizacją pobytu cudzoziemców na terytorium RP.
  • Analiza orzecznictwa sądów administracyjnych oraz orzecznictwa Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawach dotyczących migracji.
  • Udzielanie klientowi zewnętrznemu Urzędu do Spraw Cudzoziemców informacji w formie pisemnej lub w formie elektronicznej o aktualnym stanie prawnym w zakresie właściwości Departamentu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe prawnicze
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w tym 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Dopuszczenie do informacji niejawnych o klauzuli „poufne”, lub zgoda na poddanie się postępowaniu sprawdzającemu
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego
  • Znajomość ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach
  • Znajomość ustawy z dn. 14 lipca 2006 r. o wjeździe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, pobycie oraz wyjeździe z tego terytorium obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej i członków ich rodzin
  • Umiejętność argumentowania
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • odbycie szkolenia z zakresu przepisów dostępu do informacji niejawnych
  • odbycie szkolenia z Krajowego zbioru rejestrów, ewidencji i wykazu w sprawach cudzoziemców
  • znajomość zagadnień z zakresu organizacji i funkcjonowania administracji publicznej
  • znajomość edytora tekstu – Word
  • umiejętność obsługi systemu informacji prawnej
  • samodzielność, umiejętność organizacji pracy własnej