Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1343 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 67957

Warunki pracy

Pracownikom oferujemy:
• proponowane wynagrodzenie zasadnicze w wysokości 5 689,49 zł brutto, ustalone wg mnożnika 2,8
• dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy
• trzynaste wynagrodzenie, bogaty pakiet szkoleń, staże eksperckie, refundacje nauki języka
i studiów podyplomowych
• pakiet socjalny: platforma Benefit, dofinansowanie wypoczynku, możliwość dofinansowania kart sportowych, sala ćwiczeń w budynku Ministerstwa, rowerownia, możliwość wykupienia ubezpieczenia medycznego
• elastyczne formy pracy, w tym ruchomy system czasu pracy: rozpoczęcie pracy w godz. 7.00-9.00

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań
• obsługa klienta zewnętrznego i wewnętrznego w tym krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
• częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
• praca przy komputerze
opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie ministerstwa https://www.gov.pl/web/fundusze-regiony/jak-do-nas-aplikowac-MIIR

Zakres zadań

  • Prowadzenie analiz m.in. finansowo-ekonomicznych i zarządczo-organizacyjnych na potrzeby nadzoru nad kontrolowanymi podmiotami
  • Prowadzenie analiz (m.in. społeczno-gospodarczych; finansowo-ekonomicznych; zarządczo-organizacyjnych na potrzeby przygotowania dokumentów strategicznych/ polityk)
  • Przygotowywanie dokumentów strategicznych (w tym: koncepcje, strategie, polityki, plany) sektora energetycznego w Polsce
  • Monitorowanie procesu przygotowania i realizacji inwestycji prowadzonych przez spółki Skarbu Państwa, w tym inwestycji dofinansowywanych z POIŚ 2014-2020. Identyfikowanie problemów i zagrożeń w procesie realizacji przez spółki poszczególnych projektów w ramach programu POIŚ oraz przygotowywanie propozycji rekomendacji działań naprawczych
  • Realizowanie uprawnień akcjonariusza/ udziałowca w spółkach prawa handlowego oraz przedsiębiorstwach państwowych w zakresie inwestycyjno – technicznym, w tym: ; rozpatrywanie i opiniowanie pod kątem inwestycyjno – technicznym wniosków na walne zgromadzenia oraz przygotowywanie projektów stanowisk dla Ministra dotyczących sposobu głosowania uchwał, monitorowanie działalności podmiotów, opracowywanie zbiorczych informacji dotyczących działalności podmiotów, przygotowywanie propozycji rozstrzygnięć dotyczących poprawy funkcjonowania podmiotów, opiniowanie dokumentów (m. in. sprawozdania, plany inwestycyjne).
  • Współpraca z ekspertami oraz instytucjami krajowymi i zagranicznymi w zakresie strategii energetycznej

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w dziedzinie nauk ekonomicznych lub technicznych lub w obszarze nauk ścisłych
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie badań i rozwoju, nadzorowania inwestycji lub w obszarze przygotowywania dokumentów o charakterze strategicznym, analiz, opracowań
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • znajomość zasad funkcjonowania polskiego i europejskiego sektora energetycznego
  • wiedza w zakresie nadzoru korporacyjnego nad spółkami Skarbu Państwa
  • wiedza z zakresu zarządzania projektami
  • organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja, rzetelność, myślenie analityczne, umiejętność wystąpień publicznych
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe