Zobacz więcej ofert pracy

Główny specjalista

Ministerstwo Aktywów Państwowych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1170 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 74420

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca przy komputerze.

  • Nietypowe godziny pracy (w tym dyżury).

  • Praca pod presją czasu.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca w budynku przy ul. Krucza 36/Wspólna 6,

  • miejsce pracy: VI p.,

  • budynek częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wejście do budynku jest utwardzone z wkładem antypoślizgowym, wyposażone w automatyczne drzwi rozsuwne, pochylnię i transporter przyschodowy. Windy przystosowane do wjazdu wózków inwalidzkich, posiadające przyciski sterujące umożliwiające odczyt w alfabecie Braille’a, sygnalizację dźwiękową oraz niektóre - syntezator mowy. Budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo: korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami,  niektóre toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Obsługuje system zgłaszania i realizuje zadania serwisu komputerowego, m.in. instaluje oprogramowanie, usuwa awarie raz udziela porad technicznych i wsparcia informatycznego pracownikom
  • Utrzymuje w sprawności technicznej urządzenia peryferyjne, w tym również: drukarki, kopiarki, faksy, urządzenia wielofunkcyjne i korytarzowe urządzenia kopiująco-drukujące
  • Prowadzi stanowiskowe szkolenia w zakresie wykorzystywania wdrożonych oraz wdrażanych aplikacji informatycznych, w szczególności dla nowozatrudnionych pracowników
  • Wykonuje naprawy, modyfikacje i konserwacje sprzętu komputerowego w zakresie możliwym do realizacji bez udziału firm zewnętrznych
  • Kontaktuje się z firmami zewnętrznymi w przypadku konieczności wykonania naprawy wymagającej specjalistycznej wiedzy, umiejętności, narzędzi lub części zamiennych
  • Utrzymuje wymagania techniczne dla sprzętu i oprogramowania komputerowego oraz zapewnia niezbędne wsparcie przy wdrażaniu i utrzymaniu systemów informatycznych
  • Zapewnia obsługę oraz wsparcie pracownikom w zakresie korzystania z podpisów elektronicznych
  • Bierze udział w czynnościach związanych z likwidacją zasobów sprzętowych oraz nośników danych wycofywanych z eksploatacji
  • Współpracuje z administratorami systemów i aplikacji oraz innymi komórkami organizacyjnymi Ministerstwa

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w zakresie wsparcia użytkowników usług IT
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość zagadnień dotyczących budowy sieci komputerowych
  • Znajomość zasad funkcjonowania administracji publicznej, w tym służby cywilnej
  • Wiedza i umiejętność w zakresie instalacji i konfigurowania: systemów Windows, MS Office, programu Płatnik, Trezor oraz podpisów elektronicznych
  • Wiedza i umiejętność w zakresie konfiguracji urządzeń sieciowych i peryferyjnych,
  • Umiejętność diagnozowania i rozwiązywania problemów ze sprzętem komputerowym, zgłaszanych przez pracowników
  • Umiejętność diagnozowania i usuwania usterek urządzeń drukujących lokalnych oraz sieciowych
  • Umiejętności interpersonalne: komunikatywność, umiejętność pracy w zespole, terminowość, rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Ukończone szkolenia lub kursy z zakresu sieci komputerowych, Windows
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie A2