Praca Pułtusk

Nowość Sortuj wg.: daty trafności

Najnowsze oferty pracy: 329

 • Pomocnik Montera Rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   mazowieckie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Niemcy
  pracownik fizyczny
  12 godz.
 • Monter rusztowań

  MULTiSERWIS Sp. z o.o.   mazowieckie
  relokacja do:
  Oferta pojawiła się w wynikach wyszukiwania ponieważ pracodawca zapewnia pomoc w relokacji do miejsca pracy. Jeśli nie chcesz widzieć ofert z relokacją, możesz je wyłączyć w filtrach „więcej -> oferty bez relokacji”.
  Belgia
  pracownik fizyczny
  12 godz.

Praca w Pułtusku

Pułtusk leży w centralno-północnej części województwa mazowieckiego w malowniczym otoczeniu – nad Narwią, na skraju Puszczy Białej. Jest centralnym ośrodkiem powiatu pułtuskiego, siedzibą jego władz. Administracyjnie stanowi gminę miejsko-wiejską.

Miejscowość ma wielowiekową historię, a prawa miejskie uzyskała w 1257 r. z rąk księcia mazowieckiego Ziemowita. Ponownie w 1339 r. lokację nadał biskup płocki Klemens Pierzchała. Pułtusk do XVI w. podlegał biskupom płockim, rozwijał się jako ośrodek szkolnictwa i kultury. Wielokrotnie ulegał zniszczeniom podczas wojen, niemniej możemy dziś podziwiać ślady dawnych dziejów zachowane w zabytkach. Najbardziej charakterystycznym jest zamek w Pułtusku – wielokrotnie niszczony i przebudowywany, wzniesiony w XV w. przez biskupów płockich na wzgórzu, gdzie pierwotnie stał gotycki zamek. Współcześnie w zamku mieści się hotel.

Miasto Pułtusk, mazowieckie

To stare, pełne uroku miasteczko wciąż się rozwija. Ma także wiele do zaoferowania inwestorom i poszukującym zatrudnienia. Jak wygląda sytuacja Pułtuska na tle rynku pracy w województwie mazowieckim? W jakich branżach o zatrudnienie jest najłatwiej?

Pułtusk – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Pułtusk liczy ok. 19 tys. mieszkańców i zajmuje powierzchnię 23 kilometrów kwadratowych. Pełni funkcje administracyjne – jako siedziba władz powiatowych i gminnych. W mieście działają instytucje kulturalne, placówki ochrony zdrowia, opieki społecznej, edukacyjne – w tym jedna niepubliczna uczelnia wyższa. Pułtusk to także ośrodek usługowy dla mieszkańców powiatu i największy rynek pracy.

Czy warto w celach turystycznych odwiedzić Pułtusk? Miasto ma bardzo wiele do zaoferowania. Będąc w okolicy, trzeba przespacerować się najdłuższym w Europie, ok. 400-metrowym brukowanym rynkiem, którego centrum stanowi wieża ratuszowa pamiętająca XVI w. Popularną atrakcją są też spływy kajakowe, wyprawy rowerkiem wodnym bądź gondolą po rzece Narwi i łączących się z nią kanałach. Nie bez przyczyny Pułtusk nazywany bywa Wenecją Mazowsza. 

Powiat pułtuski rozciąga się na 827 kilometrach kwadratowych powierzchni. W jego skład wchodzi 7 gmin, przy czym tylko jedna ma status gminy miejsko-wiejskiej. Poza Pułtuskiem tworzą go gminy wiejskie: Gzy, Obryte, Pokrzywnica, Świercze, Winnica, Zatory.

Pułtusk z centrum Warszawy dzieli godzina drogi samochodem – do pokonania jest ok. 70 km. Miejscowość to spory węzeł komunikacyjny. Biegnie tędy droga krajowa nr 61, łącząca Warszawę z Augustowem, a także dwie drogi wojewódzkie nr 571 – z Pułtuska do Naruszewa i nr 618 – relacji Wyszków – Gołymin-Ośrodek.

Rynek pracy, oferty pracy – Pułtusk

Powiat pułtuski cechuje się sporym wskaźnikiem bezrobocia rejestrowanego. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego stopa bezrobocia wynosi w nim 13% (dane na koniec listopada 2020 r.). To dużo – zarówno w porównaniu z poziomem ogólnopolskim – 6,1%, jak i z wojewódzkim – 5,1%. W omawianym okresie w rejestrze PUP Pułtusk wpisanych było 2,7 tys. osób bezrobotnych z całego powiatu.

Niemniej Pułtusk i okolice – zgodnie z wynikami prognozy Barometr zawodów na 2021 r. – cechują deficyty poszukujących pracy w wielu zawodach. Wedle badania w powiecie pułtuskim znaczne trudności z zatrudnieniem chętnych i odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów mają pracodawcy poszukujący:

 • blacharzy i lakierników samochodowych,
 • mechaników pojazdów samochodowych,
 • piekarzy,
 • pielęgniarek i położnych,
 • robotników obróbki drewna i stolarzy,
 • spawaczy.

Niemniej deficyt dotyczy ponad 40 profesji, natomiast nadwyżka poszukujących zatrudnienia na lokalnym rynku pracy jednej grupy zawodowej – pracowników administracyjnych i biurowych.

W Pułtusku siedzibę ma 2141 podmiotów gospodarki narodowej – wg stanu REGON z 30.11.2020 r. Wśród nich są duże, średnie i małe zakłady pracy, największą grupę stanowią jednak mikrojednostki. Liczba samozatrudnionych i podmiotów utrzymujących do 9 miejsc pracy wynosi w mieście 2065. Między 10 a 49 osób zatrudnia 56 pułtuskich podmiotów, 17 utrzymuje stan zatrudnienia w przedziale 50-249 podmiotów, a 3 największe – generują 250-999 miejsc pracy.

Sektor publiczny reprezentuje 56 podmiotów (24 mikro – 0-9 pracujących; 19 małych – 10-49 pracujących; 12 średnich – 50-249 pracujących; 1 duży – 250-999 pracujących). W sektorze prywatnym najwięcej jest mikrojednostek. Liczba osób fizycznych prowadzących działalność wynosi 1635.

5 sekcji PKD z największą liczbą zarejestrowanych w REGON podmiotów to:

 1. handel hurtowy i detaliczny, naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 490 podmiotów,
 2. budownictwo – 296 podmiotów,
 3. pozostała działalność usługowa – 199 podmiotów,
 4. działalność profesjonalna, naukowa i techniczna – 180 podmiotów,
 5. opieka zdrowotna i pomoc społeczna – 170 podmiotów.

Ponadto liczne miejsca pracy generują zakłady przetwórstwa przemysłowego, których łącznie jest w Pułtusku 148 oraz firmy zajmujące się obsługą rynku nieruchomości – (101 pomiotów w tej sekcji PKD).

Do największych zakładów produkcyjnych w mieście zaliczają się producenci stolarki okiennej, systemów ogrodzeniowych, sprzętu elektrotechnicznego, rolet i pasów bezpieczeństwa. W mieście rozwija się też przemysł meblarski, a także spożywczy.

PUP Pułtusk

Adres: ul. Nowy Rynek 3, 06-100 Pułtusk
E-mail: sekretariat@pultusk.praca.gov.pl
Telefon: (23) 692 68 55, (23) 692 09 88, (23) 692 58 31