Praca Myślibórz

Najnowsze oferty pracy: 481

Praca w Myśliborzu

Myślibórz leży w zachodniej Polsce, w południowej części województwa zachodniopomorskiego. Jako stolica powiatu myśliborskiego oraz siedziba miejsko-wiejskiej gminy Myślibórz pełni funkcje administracyjne, społeczno-oświatowe, gospodarcze. 

Myślibórz pełni funkcję ważnego ośrodka kulturalnego i oświatowego dla powiatu. Kształcenie w mieście odbywa się na poziomie przedszkolnym, podstawowym i ponadpodstawowym, funkcjonuje tu także szkoła muzyczna I stopnia oraz uniwersytet trzeciego wieku. Do dyspozycji mieszkańców są Myśliborski Ośrodek Kultury oraz Miejska, Powiatowa Biblioteka Publiczna, Ośrodek Sportu i Rekreacji. 

Jak wygląda sytuacja na tutejszym rynku zatrudnienia i kto ma spore szanse na znalezienie w Myśliborzu pracy? Czytaj dalej i zapoznaj się z sytuacją gospodarczą w mieście. 

Myślibórz – liczba mieszkańców, atrakcje, położenie

Myślibórz to jedno z trzech miast w powiecie myśliborskim – dwa pozostałe to Barlinek i Dębno. Myślibórz jest wśród nich najmniejszy, zarówno jeśli chodzi o powierzchnię, jak i populację. Miasto rozciąga się na 17,55 kilometra kwadratowego terenu. Liczba mieszkańców Myśliborza wynosi 13,6 tys. osób. Obowiązują tu numer kierunkowy (+48) 95 i kod pocztowy 74-320. Samochody z powiatu myśliborskiego można rozpoznać po pierwszych literach na tablicach rejestracyjnych – ZMY. 

Myślibórz leży przy południowej granicy województwa zachodniopomorskiego, około 50 kilometrów od granicy polsko-niemieckiej. Z Myśliborza niedaleko do takich większych miejscowości jak Dębno (24 kilometry), Barlinek (31 kilometrów), Chojna (34 kilometry), Gorzów Wielkopolski (37 kilometrów), Kostrzyn nad Odrą (42 kilometry), Stargard (58 kilometrów), Szczecin (77 kilometrów). 

W Myśliborzu krzyżują się drogi krajowe nr 23 i 26. Nieopodal wiedzie także trasa ekspresowa S3. 

W mieście znajdują się instytucje administracji publicznej:

 • Urząd Miejski w Myśliborzu
  Adres: Rynek 1, 74-300 Myślibórz
  Telefon: 95 747 20 61
 • Starostwo powiatowe
  Adres: ul. Północna 15, 74-300 Myślibórz
  Telefon: 95 747 20 21

Miasteczko znajduje się nad Jeziorem Myśliborskim i w otoczeniu innych zbiorników należących do Pojezierza Myśliborskiego. Są to okolice przyciągające amatorów kajakarstwa, żeglarstwa i innych sportów wodnych. W sąsiedztwie rozciągają się z kolei lasy Barlinecko-Gorzowskiego Parku Krajobrazowego. Ten pełen uroku, bogaty przyrodniczo region zachęca do wycieczek krajoznawczych. 

Również sam Myślibórz ma potencjał turystyczny. Miasteczko jest bardzo stare, prawa miejskie uzyskało już pod koniec XIII wieku. Do dziś można podziwiać tutejsze zabytki – pozostałości murów miejskich wraz z bramami Pyrzycką, Prochową i Nowogródzką, ratusz, stare kościoły i kaplice, między innymi zespół klasztoru dominikanów i monumentalną, gotycką kolegiatę (parafia rzymskokatolicka im. Jana Chrzciciela). 

Rynek pracy, oferty pracy – Myślibórz

Miasto jest ważnym ośrodkiem gospodarczym. Działają tu między innymi zakłady z branży metalowej, przetwórstwa spożywczego, meblowej, liczne firmy budowlane, sklepy, punkty usługowe. Rozwija się też w Myśliborzu agroturystyka i turystyka, działają wypożyczalnie kajaków i innego sprzętu sportowego.

Zgodnie z rejestrem REGON (stan w końcu grudnia 2020 r.) działa tu 1407 podmiotów gospodarki narodowej:

 • 1337 mikro (0-9 pracowników), 
 • 58 małych (10-49 pracowników), 
 • 11 średnich (50-249 pracowników), 
 • 1 duży (250-999 pracowników). 

Najczęściej wybieranymi sekcjami PKD są:

 • handel hurtowy i detaliczny; naprawa pojazdów samochodowych, włączając motocykle – 19,5 ogółu podmiotów gospodarki narodowej w mieście, 
 • budownictwo – 17,1%, 
 • działalność związana z obsługą rynku nieruchomości – 12,4%, 
 • przetwórstwo przemysłowe – 7,6%, 
 • działalność profesjonalna, naukowa i techniczna – 7,5%, 
 • pozostała działalność usługowa – 6,6%, 
 • opieka zdrowotna, pomoc społeczna – 6,0%,
 • transport i gospodarka magazynowa – 5,1%.

Miasto powiatowe oferuje dość różnorodne możliwości rozwoju zawodowego i przyciąga chętnych do pracy z całej okolicy. Stopa bezrobocia w obrębie powiatu myśliborskiego jest  niższa od średniej wojewódzkiej, przewyższa jednak wskaźnik obliczony dla kraju. 

Stopa bezrobocia wg GUS – grudzień 2020 r.:

 • powiat myśliborski – 7,9%, 
 • woj. zachodniopomorskie – 8,3%, 
 • Polska – 6,2%. 

Do kogo kierowane są w Myśliborzu i okolicy oferty pracy? Wskazówką w czasie szukania etatu może być na przykład Barometr zawodów, coroczne badanie ukazujące zapotrzebowanie na lokalnych i ponadlokalnych rynkach pracy. W 2021 r. zanotowano duży deficyt monterów instalacji budowlanych, pielęgniarek i położnych. Na liście zawodów deficytowych są też pracownicy budownictwa, transportu, motoryzacji, edukacji, księgowości, handlu, a także na przykład robotnicy leśni, pracownicy służb mundurowych, ochroniarze, opiekunowie osób starszych i niepełnosprawnych, masarze i przetwórcy ryb czy kamieniarze. 

PUP Myślibórz

Adres: ul. Północna 15, 74-300 Myślibórz
E-mail: szmy@praca.gov.pl
Telefon: (95) 747-28-71

Szukaj pracy w mieście