Zobacz więcej ofert pracy

Radca ministra

Ministerstwo Cyfryzacji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2078 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 32030

Warunki pracy

Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.
Zagrożenie korupcją.
Częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.
Praca przy komputerze powyżej 4 godzin.

Budynek częściowo dostosowany do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.

Zakres zadań

  • Kierowanie projektem Otwarte dane: dostęp, standard, edukacja (OD-DSE) w sposób zapewniający osiągnięcie celów i wskaźników projektu w przewidzianym czasie i budżecie, we współpracy z partnerami i podwykonawcami. Odpowiedzialność za zakres i harmonogram projektu Otwarte dane: dostęp, standard, edukacja. Tworzenie i kontrolowanie planów etapu i harmonogramów rzeczowo-finansowych projektu.
  • Koordynacja prac zespołu projektowego OD-DSE oraz partnerów. Zapewnianie jakości produktów projektu w ramach uzgodnionych parametrów.
  • Koordynacja prac przygotowawczych dla projektu Otwarte dane plus (OD+): przygotowania dokumentacji aplikacyjnej i budowania zespołu projektowego.
  • Prowadzenie dokumentacji projektu. Sprawozdawczość z projektu OD-DSE. Raportowanie postępów projektu przy użyciu odpowiednich narzędzi. Informowanie Komitetu Sterującego, Dyrekcji DODiRK i partnerów nt. stanu zaawansowania i postępów projektu, szans, zagrożeń, problemów.
  • Zarządzanie ryzykiem i zmianą w projektach OD-DSE i OD+, analiza źródeł problemów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 4 lata doświadczenia zawodowego w zarządzaniu projektami
  • Przeszkolenie z metodyki zarządzania projektami Prince2
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • Znajomość tematyki otwartych danych, w szczególności przepisów z zakresu ponownego wykorzystywania informacji sektora publicznego
  • Wiedza z zakresu zarządzania projektami
  • Orientacja na osiąganie rezultatów, terminowość i jakość produktów
  • Umiejętność podejmowania decyzji
  • Umiejętność planowania, tworzenia harmonogramów i monitorowania postępów
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność organizacji pracy własnej i zespołu
  • Umiejętność analitycznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie z zakresu zwinnych metodyk zarządzania projektami
  • Umiejętność działania w sytuacjach nieprzewidywalnych