Zobacz więcej ofert pracy

Referendarz

Główny Inspektorat Weterynarii w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1803 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Referendarz
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 47797

Warunki pracy

Praca biurowa wykonywana przy użyciu komputera oraz urządzeń techniki biurowej (kserokopiarka, skaner, niszczarka). Praca wykonywana w pozycji przemiennej na terenie Głównego Inspektoratu Weterynarii lub na zewnątrz (delegacje).
Miejsce i otoczenie organizacyjno–techniczne stanowiska pracy:
Stanowisko pracy zlokalizowane jest w pomieszczeniu biurowym na IV lub V piętrze w budynku Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi przy ul. Wspólnej 30. Ze względu na konstrukcję budynku – okna w pomieszczeniach biurowych na V piętrze zamontowane są w połaciach dachowych. Budynek dostosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez: zapewnienie odpowiedniej szerokości drzwi i ciągów komunikacyjnych, brak progów na ciągach komunikacyjnych, dostosowanie toalet. Platformy przyschodowe zamontowane są przy schodach wewnętrznych prowadzących z holu głównego na korytarze parteru oraz przy wejściu do budynku od ul. Żurawiej. Budynek może stwarzać problemy komunikacyjne dla osób niepełnosprawnych ruchowo ze względu na korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami.

Zakres zadań

  • ustalanie ogólnych kierunków działania i szczegółowych zasad postępowania wojewódzkich i powiatowych lekarzy weterynarii w zakresie bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego,
  • prowadzenie współpracy z zagranicą dotyczącej ustalania warunków weterynaryjnych obowiązujących przy produkcji oraz wywozie żywności pochodzenia zwierzęcego oraz przygotowywanie świadectw zdrowia dla tych produktów,
  • prowadzenie spraw związanych z nadzorem nad przestrzeganiem warunków weterynaryjnych oraz jakością zdrowotną żywności pochodzenia zwierzęcego,
  • prowadzenie korespondencji bieżącej w zakresie bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego,
  • współpraca z instytucjami rządowymi i organizacjami pozarządowymi w sprawach dotyczących żywności pochodzenia zwierzęcego,
  • opiniowanie aktów prawa wewnętrznego wydawanych przez Głównego Lekarza Weterynarii w zakresie właściwości Biura.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub technologia żywności
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Wiedza: znajomość przepisów weterynaryjnych w zakresie bezpieczeństwa żywności pochodzenia zwierzęcego, znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.
  • Kompetencje: samodzielność, inicjatywa, rzetelność, komunikatywność, terminowość.
  • Umiejętności: dobra organizacja pracy własnej, praca pod presją czasu, umiejętność pracy w zespole.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe