Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Komenda Główna Policji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2644 dni temu
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 7634

Warunki pracy

Warunki dot. charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- kontakty z pracownikami na równorzędnych stanowiskach w jednostkach organizacyjnych Policji oraz pracownikami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- naturalne i sztuczne oświetlenie,
- wymuszona pozycja ciała,
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin,
- przy wejściu do budynku oraz w budynku znajduje się winda, brak podjazdów wewnątrz budynku.

Zakres zadań

  • realizowanie zadań wynikających z przepisów dotyczących kontroli zarządczej, w tym przedstawianie propozycji do Planu działalności Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji, uczestniczenie w przeprowadzaniu analizy ryzyka i przygotowywanie odpowiedniej dokumentacji, a także opracowywanie okresowych sprawozdań w tym zakresie,
  • realizowanie zadań z zakresu planowania strategicznego, sprawozdawczości oraz oceny realizacji Priorytetów Komendanta Głównego Policji przez komendy wojewódzkie na podstawie informacji o wykonaniu przez te jednostki mierników,
  • uczestniczenie w pracach nad Katalogiem funkcji, zadań, podzadań i działań, przygotowywanie kart mierników, planowanie i dokonywanie aktualizacji alokacji zasobów Biura, a także sporządzanie informacji nt. wartości mierników osiągniętych w danym okresie sprawozdawczym oraz Opisu wykonania zadania i miernika,
  • opracowywanie wewnętrznych aktów normatywnych regulujących pracę Biura oraz opiniowanie projektów aktów normatywnych dotyczących Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP,
  • prowadzenie postępowań skargowych dotyczących policjantów/pracowników Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP w trybie określonym w Kodeksie postępowania administracyjnego, prowadzenie rejestru skarg oraz sprawozdań zgodnie z obowiązującymi przepisami,
  • sporządzanie wkładów Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP do sprawozdań z realizacji programów rządowych, międzyresortowych i resortowych,
  • opracowywanie wkładu Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP do raportu z realizacji Kierunkowej strategii Policji w zakresie rozwoju systemu ochrony praw człowieka oraz sprawozdania z wykonania Krajowego Programu na Rzecz Równego Traktowania,
  • opracowywanie na podstawie przekazanych informacji z wydziałów Biura do Walki z Cyberprzestępczością KGP zmian formularzy sprawozdawczych w Systemie Elektronicznej Sprawozdawczości w Policji SESPol oraz dokonywanie aktualizacji instrukcji do formularzy sprawozdawczych, a także przygotowywanie propozycji zmian w akcie prawnym regulującym przedmiotowe zagadnienie oraz analizowanie i wprowadzanie do SESPol sprawozdań z wyjazdów służbowych policjantów.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe z zakresu zarządzania lub administracji,
  • dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „ściśle tajne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym,
  • znajomość aktów prawnych obowiązujących w Policji i resorcie spraw wewnętrznych,
  • umiejętność stosowania prawa w praktyce,
  • umiejętność porównywania danych i wyciągania wniosków,
  • terminowość,
  • rzetelność,
  • komunikatywność,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • przeszkolenie w zakresie budżetu zadaniowego, kontroli zarządczej; uprawnienie dostępu do aplikacji System Elektronicznej Sprawozdawczości w Policji SESPol,
  • umiejętność redagowania aktów normatywnych,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność działania w sytuacjach stresowych.