Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2081 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 32205

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- wysiłek fizyczny,
- nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,
- budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac, ale nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
- praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

Pracownikom oferujemy:
- stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją, otwarte i przyjazne środowisko pracy, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
- dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
- trzynaste wynagrodzenie,
- ruchomy czas pracy lub możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy,
- skuteczne szkolenia wdrożeniowe i stanowiskowe oraz szerokie możliwości dalszego rozwoju kompetencji zawodowych (m.in. refundacja kosztów nauki na studiach, studiach podyplomowych, kursach zawodowych, kursach językowych),
- pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku pracownika i dzieci, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach, karty sportowe,
-dodatkowe ubezpieczenie NNW w przypadku osób wykonujących zadania związane z: utrzymaniem drogi, obszarem technologii, realizacji inwestycji, kierowaniem ruchem drogowym/pojazdem służbowym,
- możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie.

Zakres zadań

  • administrowanie wszystkimi zasobami infrastruktury informatycznej występującej w Oddziale i podległych Rejonach i Biurach Budowy (komputery, peryferia, oprogramowanie, sieci komputerowe LAN/WAN i teleinformatyczne /łącza telekomunikacyjne, urządzenia aktywne, itp./); realizowanie zadań jest wspomagane oprogramowaniem specjalistycznym do monitoringu, ewidencjonowania i inwentaryzacji zasobów – Microsoft SCCM (System Center Configuration Manager), ESET Remote Administrator, VMware vSphere Hypervisor, PCinfo Magic Eye/e-Audytor, CommVault Simpana; prawidłowe wykonywanie niniejszego zadania wymaga znajomości języka angielskiego na poziomie czytania ze zrozumieniem tekstów technicznych,
  • wyposażanie pracowników Oddziału GDDKiA w sprawny i odpowiedni sprzęt komputerowy i oprogramowanie, zgodnie z obowiązującymi w GDDKiA standardami, instalujowanie dodatkowych podzespołów komputera i jego peryferiów; realizowanie zadań jest wspomagane oprogramowaniem specjalistycznym do monitoringu, ewidencjonowania i inwentaryzacji zasobów – Microsoft SCCM (System Center Configuration Manager), ESET Remote Administrator; prawidłowe wykonywanie niniejszego zadania wymaga znajomości języka angielskiego na poziomie czytania ze zrozumieniem tekstów technicznych,
  • wspomaganie użytkowników sprzętu komputerowego i oprogramowania w Oddziale GDDKiA wiedzą techniczną
  • wykonywanie oraz koordynowanie napraw i konserwacji sprzętu komputerowego i sieci LAN na podstawie zgłoszeń użytkowników w Oddziale – samodzielnie lub za pośrednictwem specjalizowanego serwisu; nadzorowanie, koordynowanie, ewidencjonowanie i rozliczanie prac zewnętrznych firm serwisowych
  • instalowanie i aktualizowanie niezbędnego oprogramowania systemowego, biurowego i narzędziowego na stacjach roboczych użytkowników
  • zapewnianie maksymalnego bezpieczeństwa systemów, danych (systematyczna archiwizacja danych gromadzonych w użytkowanych systemach) i ich użytkowników oraz infrastruktury informatycznej (antywirusy, ochrona dostępu do Internetu i przed nieuprawnionym dostępem) – stosownie do posiadanych środków i możliwości
  • współuczestniczenie w planowaniu niezbędnych zakupów informatycznych i dokonywanie oceny ofert dotyczących sprzętu komputerowego i oprogramowania pod względem technicznym
  • pełnienie funkcji administratora bezpieczeństwa teleinformatycznego związanego z przetwarzaniem w Oddziale informacji niejawnych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze informatyki
  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość języka angielskiego na poziomie komunikatywnym
  • wiedza specjalistyczna – bardzo dobra znajomość sprzętu komputerowego oraz systemów z rodziny Windows, problematyki sieciowej i telekomunikacyjnej
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • ukończenie kursu inspektora/administratora bezpieczeństwa teleinformatycznego
  • bardzo dobra znajomość systemów Windows:XP/7/8/8.1/10, Server 2008/2012/2016; urządzeń aktywnych Cisco, Brocade, Linksys, 3Com, itp.
  • znajomość oprogramowania narzędziowego (np. Microsoft SCCM, ESET Remote Administrator, VMware vSphere Hypervisor, PCinfo Magic Eye/e-Audytor), wspomagającego zarządzanie - w szczególności SAP