Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Finansów w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1863 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 44031

Warunki pracy

Praca administracyjno-biurowa; obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie; użytkowanie sprzętu biurowego (drukarka, kserokopiarka, niszczarka dokumentów, skaner); krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe (udział w spotkaniach z przedstawicielami organizacji międzynarodowych, państw Unii Europejskiej (UE), Komisji Europejskiej (KE) oraz innych instytucji, w tym między innymi w ramach oficjalnych wizyt i spotkań kierownictwa Ministerstwa Finansów (MF); częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz (udział w konsultacjach oraz spotkaniach międzyresortowych).

Pomieszczenia zakładu pracy uwzględniają potrzeby osób niepełnosprawnych w zakresie przystosowania stanowisk pracy. Obiekt posiada dostosowane podjazdy dla osób na wózkach inwalidzkich przy wejściach do budynku. Drzwi wejściowe do budynku (wejście główne) pozwalają na swobodny przejazd wózkiem inwalidzkim. W gmachu Ministerstwa Finansów korytarze są przestronne, pozbawione progów, umożliwiające swobodne poruszanie się po nich osobom na wózkach inwalidzkich. Ponadto obiekt wyposażony jest w dźwigi osobowe z kabinami przystosowanymi dla osób niepełnosprawnych, a w biegach klatek schodowych zamontowano dodatkowe poręcze. Istnieje możliwość dostosowania stanowiska pracy do potrzeb indywidualnej niepełnosprawności.

Zakres zadań

  • Koordynowanie współpracy z Systemem Narodów Zjednoczonych oraz Światową Organizacją Handlu (WTO), w zakresie właściwości Ministra Finansów. Opracowywanie i opiniowanie stanowisk i dokumentów dotyczących wyżej wymienionej współpracy, w tym opracowywanie materiałów tezowo-informacyjnych dla członków kierownictwa MF.
  • Prowadzenie spraw związanych ze wspólną polityką handlową i inwestycyjną w zakresie kompetencji Ministra Finansów, w tym uczestniczenie w posiedzeniach przygotowawczych dotyczących prac „Komitetu Polityki Handlowej” oraz w pracach dotyczących negocjowania i wykonywania umów handlowych zawieranych przez UE z państwami trzecimi. Analizowanie i opiniowanie dokumentów strategicznych, koordynowanie przygotowywania stanowiska MF w wyżej wymienionym zakresie, a także przygotowywanie projektów wkładów do instrukcji na posiedzenia Komitetu Ekonomiczno-Finansowego (EFC) oraz Rady ECOFIN.
  • Opracowywanie oraz opiniowanie propozycji w zakresie polityki ekonomicznej i finansowej UE, w tym w szczególności dotyczącej rozwoju instytucjonalnego i pogłębionej współpracy w ramach Unii Gospodarczej i Walutowej (UGiW). Sporządzanie materiałów analitycznych i tezowo-informacyjnych na potrzeby kierownictwa MF, a także opracowywanie projektów wkładów do instrukcji na posiedzenia EFC oraz Rady ECOFIN.
  • Sporządzanie analiz i opiniowanie, we współpracy z innymi wewnętrznymi komórkami organizacyjnymi departamentu oraz innymi departamentami i biurami ministerstwa, polityk UE w zakresie właściwości ministra oraz analiz sytuacji gospodarczej i finansowej w UE.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe magisterskie
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 1 rok doświadczenia zawodowego w obszarze związanym ze współpracą międzynarodową
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym formułowanie pisemnych i ustnych wypowiedzi oraz reprezentowanie MF na forum międzynarodowym
  • Wiedza w zakresie członkostwa Polski w UE oraz innych organizacjach międzynarodowych, w tym Organizacji Narodów Zjednoczonych (ONZ) i WTO
  • Znajomość międzynarodowych stosunków gospodarczo-finansowych
  • Znajomość polityki ekonomiczno-finansowej UE
  • Znajomość procesów decyzyjnych w instytucjach UE i koordynacji polskiej polityki europejskiej
  • Umiejętność skutecznej komunikacji
  • Umiejętność analizowania informacji
  • Umiejętność współpracy w zespole
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość języka francuskiego lub niemieckiego na poziomie umożliwiającym formułowanie pisemnych i ustnych wypowiedzi
  • Wiedza z zakresu funkcjonowania administracji publicznej
  • Znajomość przepisów ustawy o umowach międzynarodowych