Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Urząd do Spraw Cudzoziemców w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1560 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 59880

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- praca przy komputerze,
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- permanentna obsługa klienta zewnętrznego,
- w budynku znajdującym się w centrum miasta, nieprzystosowanym dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
PRACOWNIKOM OFERUJEMY:
- stabilną i ciekawą pracę w instytucji państwowej,
- dodatkowe wynagrodzenie roczne, tzw."13-stka",
- dodatek do wynagrodzenia zasadniczego za wysługę lat,
- nagrody uznaniowe,
- ruchomy czas pracy - rozpoczynanie pracy w godz. 7.00 - 10.00,
- możliwość rozwoju zawodowego (m.in. dofinansowanie nauki języków obcych, studiów podyplomowych; szkolenia),
- atrakcyjny pakiet socjalny m.in.: dofinansowanie do wypoczynku i kart Multisport, pożyczki pracownicze,
- możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach grupowego ubezpieczenia na życie.

Zakres zadań

  • Nadzór nad funkcjonowaniem ośrodków nie będących w trwałym zarządzie UdSC, w tym min. 2 razy w roku wizytowanie ośrodków w celu przeprowadzenia weryfikacji realizacji umów na zakwaterowanie i wyżywienie cudzoziemców w ośrodkach, przedkładanie raportów pokontrolnych oraz monitorowanie wdrażania wniosków pokontrolnych, w tym prowadzenie korespondencji pisemnej z wykonawcami ww. umów.
  • Bezpośrednia praca z cudzoziemcami, w tym działanie mediacyjne mające na celu rozładowanie konfliktów w sytuacjach, gdzie cudzoziemcy pozostający pod opieką UdSC są stroną sporu. Udział w realizacji działań mających na celu przeciwdziałanie przemocy w ośrodkach, ze szczególnym uwzględnieniem bezpieczeństwa małoletnich. Przeprowadzanie rozmów wyjaśniająco-dyscyplinujących z cudzoziemcami pozostającymi pod opieką UdSC. Prowadzenie korespondencji z sądami, prokuraturami, Strażą Graniczną, Policją itp.
  • Przedkładanie projektów pism będących rozpatrzeniem wniosków wpływających do Wydziału I Departamentu Pomocy Socjalnej, w szczególności wniosków o przeniesienie cudzoziemców między ośrodkami pobytowymi.
  • Współpraca z pozostałymi komórkami Urzędu przy inicjowaniu i opracowywaniu projektów założeń projektów ustaw i projektów innych aktów prawnych oraz opiniowanie aktów prawnych.
  • Przygotowywanie sprawozdania, analizy, dane statystyczne związane z realizacją pomocy socjalnej dla cudzoziemców.
  • Udział w spotkaniach o charakterze informacyjnym lub eksperckim związanych z działalnością Departamentu Pomocy Socjalnej UdSC.
  • Zastępowanie Naczelnika Wydziału I, w tym dekretowanie spraw z zakresu właściwości Wydziału I DPS UdSC.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w tym 1 rok w tematyce migracyjnej.
  • Znajomość ustawy z dnia 13 czerwca 2003 r. o udzielaniu cudzoziemcom ochrony na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
  • Znajomość ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach (dot. zagadnień zobowiązania do powrotu cudzoziemców).
  • Znajomość przepisów ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. Kodeks postępowania administracyjnego.
  • Znajomość rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych z dnia 23 października 2015 r. w sprawie regulaminu pobytu w ośrodku dla cudzoziemców.
  • Znajomość rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 19 lutego 2016 r. w sprawie wysokości pomocy dla cudzoziemców ubiegających się o udzielenie ochrony międzynarodowej.
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej z dnia 21 listopada 2008 roku.
  • Znajomość języka rosyjskiego na poziomie średniozaawansowanym B2.
  • Zdolność analitycznego myślenia.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.
  • Umiejętność pracy w zespole.
  • Samodzielność.
  • Zdolności mediacyjne/umiejętność rozwiązywania konfliktów.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przeszkolenie w zakresie obsługi Systemu Informatycznego Pobyt.
  • Dostęp do informacji niejawnych do klauzuli „zastrzeżone”.
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie średniozaawansowanym B1.
  • Znajomość języka rosyjskiego na poziomie zaawansowanym C1.
  • Umiejętność obsługi systemu EZD.