Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Urząd Transportu Kolejowego w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1436 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 63610

Warunki pracy

Naszym pracownikom oferujemy:
- stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę u elastycznego pracodawcy,
- przyjazne i otwarte na pracowników z niepełnosprawnościami środowisko pracy,
- pracę w dogodnej lokalizacji, w nowoczesnej przestrzeni biurowej,
- dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat stażu) od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
- dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. „trzynastkę”), nagrody jubileuszowe,
- w uzasadnionych przypadkach możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy,
- możliwość rozwoju zawodowego poprzez bogatą ofertę szkoleń zewnętrznych i w ramach rozbudowanego systemu szkoleń wewnętrznych, możliwość częściowej refundacji kosztów dokształcania,
- możliwość wykupienia pakietu medycznego w preferencyjnej cenie (prywatna opieka medyczna dla pracowników i ich rodzin) i legitymacji uprawniających do przejazdów koleją z 50% zniżką,
- możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie i programu sportowo-rekreacyjnego (Multisport),
- możliwość korzystania z pakietu socjalnego (dofinansowanie wypoczynku, zapomogi, pożyczki mieszkaniowe oraz świadczenia okolicznościowe, np.: imprezy mikołajkowe, „becikowe”, bilety do kina, bony na zakupy).

Budynek Urzędu Transportu Kolejowego oraz jego wyposażenie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Inne informacje: budynek jest klimatyzowany.
Narzędzia i materiały pracy: komputer, telefon, drukarka, skaner.
Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.

Zakres zadań

  • Realizacja procesu certyfikacji systemów zarządzania bezpieczeństwem (SMS) oraz systemów zarządzania utrzymaniem (MMS) w celu weryfikowania ich zgodności z przepisami prawa, a także potwierdzenia zdolności podmiotów ustanawiających ww. systemy do prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania na rynku, w tym przygotowania i zarządzania inwestycjami finansowanymi ze środków UE.
  • Kontrolowanie podmiotów rynku kolejowego odpowiedzialnych za utrzymanie wagonów towarowych i pasażerskich eksploatowanych na sieci kolejowej w Unii Europejskiej w zakresie spełniania warunków oraz wymagań zawartych w systemach zarządzania utrzymaniem (MMS) opracowanych dla zapewnienia bezpiecznego funkcjonowania transportu kolejowego.
  • Przeprowadzanie czynności związanych z uzgodnieniami projektów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i projektów planu zagospodarowania przestrzennego województwa, uzgodnieniami projektu decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego, decyzji i dokumentacji o warunkach zabudowy.
  • Przygotowywanie materiałów oraz udział w spotkaniach z podmiotami rynku kolejowego w celu wypracowania wspólnego stanowiska w sprawach bezpieczeństwa transportu kolejowego, w tym w zakresie dotyczącym inwestycji kolejowych finansowanych ze środków UE.
  • Współpraca z innymi komórkami organizacyjnymi UTK w zakresie opiniowania projektów aktów prawnych z zakresu kompetencji Wydziału.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe techniczne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub w transporcie kolejowym
  • znajomość ustawy o transporcie kolejowym
  • znajomość przepisów KPA
  • znajomość rozporządzeń Komisji Europejskiej 1158/2010, 1169/2010 i 762/2018 ustanawiających kryteria dla oceny systemów zarządzania bezpieczeństwem
  • znajomość rozporządzeń Komisji Europejskiej 445/2011 i 779/2019 w sprawie certyfikacji podmiotów odpowiedzialnych za utrzymanie pojazdów kolejowych
  • znajomość rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie poważnych wypadków, wypadków i incydentów w transporcie kolejowym
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • umiejętność obsługi komputera w zakresie pakietu MS Office
  • komunikatywność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe