Zobacz więcej ofert pracy

Specjalista

Ministerstwo Infrastruktury w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
950 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Specjalista
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 84967

Warunki pracy

Ministerstwo zajmuje trzy budynki „A”, „B” i „C” o następujących uwarunkowaniach technicznych:
• węzeł sanitarny przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnością w budynku ”B” (parter) oraz w budynku „A” (dostęp przy pomocy osób trzecich)
• wejście do budynków przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne w budynkach przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• windy dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością
• brak podjazdu dla osób z niepełnosprawnością na wysoki parter w budynku A, na którym usytuowana jest jedna z sal
konferencyjnych

Inne warunki, dotyczące charakteru stanowiska pracy:

  • praca przy komputerze oraz/lub przy użyciu urządzeń biurowych: fax, ksero, skaner

  • częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz

  • praca w terenie

  • rekrutacja zdalna (cały proces, od aplikowania do rozmowy kwalifikacyjnej, jest prowadzony zdalnie, bez wychodzenia z domu)

Zakres zadań

  • Przygotowuje i negocjuje w zakresie międzywojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich projekty umów o świadczenie usług publicznych i aneksy do umów już zawartych oraz przeprowadza postępowania prowadzące do ich zawarcia, nadzoruje realizację tych umów przez przewoźników kolejowych m.in. w zakresie finansowym i standardów jakościowych usług transportowych;
  • Analizuje merytorycznie comiesięczne rozliczenia i wnioski o wypłatę środków budżetowych na dofinansowanie przewozów międzywojewódzkich przekazywane przez przewoźników oraz zatwierdza je do wypłaty;
  • Analizuje merytorycznie w zakresie międzywojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich comiesięczne sprawozdania z wykonania zadań określonych umowami o świadczenie usług publicznych w zakresie przewozów międzywojewódzkich, w tym z osiąganej przez przewoźników punktualności i zapełnienia pociągów; uczestniczy w kontrolach w zakresie jakości świadczonych usług przeprowadzanych u przewoźników w pociągach objętych umowami o świadczenie usług publicznych w terenie (współpracuje z Departamentem Kontroli) oraz określa wysokość kar umownych i wnioskuje o ich nałożenie na przewoźnika kolejowego z tytułu niedotrzymania parametrów jakościowych usług przewozowych wykonywanych na podstawie umowy o świadczenie usług publicznych;
  • Dokonuje oceny i analizy, w tym analizy skuteczności obowiązujących rozwiązań prawnych oraz prowadzonych działań (umowy o wykonywanie usług publicznych) dotyczących przewozów pasażerskich transportem kolejowym, a także przygotowuje propozycje rozwiązań systemowych, w tym legislacyjnych związanych z wdrażaniem prawa UE, opiniuje projekty aktów prawnych dotyczących publicznego transportu zbiorowego pod kątem celowości i zgodności z istniejącymi przepisami krajowymi i unijnymi;
  • Analizuje i opiniuje, w zakresie międzywojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich propozycje przewoźników dotyczące zmian opłat za przewóz, innych opłat za usługi świadczone przez przewoźnika w zakresie publicznego transportu zbiorowego oraz sposobu dystrybucji biletów;
  • Rozpatruje skargi i reklamacje wynikające z ustawy Prawo przewozowe – w zakresie dotyczącym przewozów pasażerskich transportem kolejowym, przyjmuje i załatwia skargi i reklamacje pasażerów dotyczące międzywojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich realizowanych na podstawie umowy o świadczenie usług publicznych;
  • Prowadzi sprawy bieżące, przygotowuje, w zakresie międzywojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich, odpowiedzi na interpelacje i zapytania poselskie, wystąpienia posłów i senatorów, organów ochrony praw i wolności obywateli, udziela informacji publicznej oraz przekazuje informacje do BIP, a także współpracuje z organami administracji rządowej i samorządowej, rozpatruje interwencje, skargi i wnioski dotyczące zakresu działania stanowiska;
  • Sporządza i przekazuje do publikacji roczne sprawozdanie z realizacji umów o świadczenie usług publicznych w zakresie międzywojewódzkich kolejowych przewozów pasażerskich.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej lub w przedsiębiorstwach kolejowych
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B1
  • Znajomość regulacji prawnych dotyczących funkcjonowania transportu kolejowego, znajomość prawa unijnego
  • Skuteczna komunikacja
  • Umiejętność organizacji pracy i zorientowanie na osiąganie celów
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe