Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Komenda Główna Policji w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2202 dni temu
Komendant Główny Policji poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 25635

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:
- nietypowe godziny pracy (w tym dyżury),
- krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe,
- częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:
- naturalne i sztuczne oświetlenie,
- wymuszona pozycja ciała,
- praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin,
- przy wejściu do budynku oraz w budynku znajduje się winda, brak podjazdów wewnątrz budynku.

Zakres zadań

  • koordynowanie wymiany informacji w zakresie prowadzenia poszukiwań międzynarodowych osób ( tym spraw skomplikowanych lub o szczególnie dużym ciężarze gatunkowym) oraz w zakresie ustalenia miejsca pobytu do celów prawnych,
  • koordynowanie wymiany informacji pomiędzy KGP, a partnerami zagranicznymi oraz krajowymi organami ścigania i wymiaru sprawiedliwości (dotyczy to również obywateli polskich skazanych za granicą oraz cudzoziemców odbywających karę pozbawienia wolności w Polsce),
  • weryfikowanie poprawności sporządzanych i przesyłanych przez uprawnione podmioty, formularzy zgłoszenia zatrzymania osób, na podstawie sprawdzenia w Systemie Informacji Schengen,
  • analizowanie, weryfikowanie, rozszerzanie a następnie decydowanie co do akceptacji wpisów wykonywanych w SIS przez właściwe organy krajowe na podstawie art. 26 Decyzji SIS II,
  • koordynowanie czynności związanych z tworzeniem odsyłaczy do innych wpisów w SIS tzw. linkowaniem wpisów w SIS, analizowanie powiązań pomiędzy wpisami i zlecanie w związku z tym stosownych czynności innym organom i służbom oraz w razie potrzeby weryfikowanie i dodawanie zastrzeżeń do wpisów, skutkujących tzw. „oflagowaniem” wpisu,
  • analizowanie spraw poszukiwawczych i weryfikowanie zgromadzonych w nich materiałów pod katem występujących w nich związków przyczynowo skutkowych, wskazywanie krajowym jednostkom oraz partnerom zagranicznym kierunku dalszego rozwoju sprawy,
  • uczestniczenie w prowadzeniu szkoleń lub prowadzenie ich samodzielnie dla uprawnionych podmiotów krajowych oraz przedstawicieli zagranicznych Biur SIRENE i Krajowych Biur Interpolu, wdrażanie w obowiązki służbowe nowych pracowników w Wydziale,
  • branie udziału w opracowywaniu, opiniowaniu i modyfikowaniu obowiązujących procedur oraz zmian w aplikacji STBS i innych bazach danych/ aplikacjach krajowych jak i zagranicznych.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego powyżej 3 lat doświadczenia zawodowego w zakresie współpracy międzynarodowej,
  • dostęp do informacji niejawnych oznaczonych klauzulą „poufne” lub oświadczenie o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego,
  • znajomość języka angielskiego i francuskiego lub angielskiego i hiszpańskiego lub angielskiego i włoskiego lub angielskiego i rosyjskiego lub angielskiego i niemiecki na poziomie komunikatywnym,
  • umiejętność pracy w zespole,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • komunikatywność,
  • umiejętność stosowania przepisów prawa w praktyce,
  • wiedza z zakresu prawa krajowego i międzynarodowego,
  • umiejętność posługiwania się programami komputerowymi w środowisku MS Windows, MS Office.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność pracy pod presją czasu i sytuacja stresogennych,
  • umiejętność negocjacji i argumentacji.