Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Główny Urząd Miar w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
2130 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 29038

Warunki pracy

Co oferujemy naszym pracownikom?
- stabilne warunki zatrudnienia w jednostce ze stuletnią tradycją w polskiej administracji miar,
- otwarte i przyjazne środowisko pracy, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
- dogodną lokalizację w centrum Warszawy z rozbudowaną siecią połączeń komunikacyjnych,
- dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
- trzynaste wynagrodzenie,
- ruchomy system czasu pracy (rozpoczęcie pracy w godz. 7.45 - 8.15) lub możliwość ustalenia indywidualnego czasu pracy,
- szkolenia oraz możliwości dalszego rozwoju kompetencji zawodowych,
- pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku pracownika i dzieci, pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach),
- możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie,
Warunki pracy:
Praca administracyjno-biurowa polegająca m.in. na opracowywaniu dokumentów, obsłudze urządzeń biurowych, czynnościach koncepcyjnych.
Czas pracy przy monitorze ekranowym powyżej 4 godz. dziennie, przy naturalnym i sztucznym oświetleniu. Na stanowisku nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia. W budynku znajduje się winda, są także łazienki dostosowane do osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Zakres zadań

  • Inicjowanie współpracy GUM z ośrodkami naukowymi, w tym: prowadzenie wykazu wydarzeń naukowych związanych z metrologią, wspomaganie laboratoriów w nawiązywaniu kontaktów ze środowiskiem naukowym, koordynowanie udziału pracowników GUM w wydarzeniach metrologicznych, prowadzenie wykazów referatów i publikacji
  • Koordynowanie współpracy z ośrodkami naukowymi, w tym: przygotowywanie umów/porozumień o współpracy, prowadzenie wykazów umów i ośrodków zajmujących się metrologią, określanie pozabudżetowych możliwości finansowania projektów badawczych
  • Koordynowanie współpracy z PKN, PCA i POLLAB, w tym: przygotowywanie umów/porozumień o współpracy, prowadzenie spraw przedstawicieli GUM w tych organizacjach, prowadzenie wykazów umów i wykazów przedstawicieli
  • Przygotowywanie, we współpracy z laboratoriami i BDG, umów rocznych dotyczących usług realizowanych przez GUM na rzecz podmiotów zewnętrznych
  • Prowadzenie spraw związanych z transferem wiedzy metrologicznej, w tym w szczególności przygotowywanie referatów i artykułów na konferencje krajowe i międzynarodowe
  • Wspomaganie koordynacji spraw związanych z zespołami (KZM i ZZM) i komitetami technicznymi GUM
  • Prowadzenie prac związanych z uaktualnianiem i nowelizacją cennika usług GUM

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe w obszarze nauk ścisłych lub nauk technicznych
doświadczenie zawodowe/staż pracy: 3 lata doświadczenia zawodowego w placówce o charakterze naukowo-badawczym
  • Wiedza z zakresu metrologii ogólnej, naukowej, przemysłowej
  • Znajomość ustawy „Prawo o miarach” i aktów wykonawczych
  • Umiejętność analitycznego myślenia i syntezowania informacji
  • Umiejętność podejmowania decyzji
  • Umiejętność skutecznego rozwiązywania problemów
  • Umiejętności: współpracy, komunikacji, organizacji pracy, zorientowanie na osiąganie celów
  • znajomość języka angielskiego na poziomie umożliwiającym rozumienie testów specjalistycznych, pisanie pism oraz wypowiadanie się na tematy związane z wykonywaną pracą
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Przygotowanie naukowe zgodne z profilem - stopień naukowy doktora
  • Znajomość języka niemieckiego lub francuskiego na poziomie komunikatywnym
  • Umiejętność argumentowania
  • Umiejętność przygotowywania prezentacji, referatów, wystąpień
  • Umiejętność prowadzenia szkoleń
  • Umiejętność sporządzania ocen, analiz i prognoz
  • Umiejętności kreacji i organizacji spotkań formalnych, konferencji itp.
  • Staże w zagranicznych Instytutach naukowych