Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1367 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 65743

Warunki pracy

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy
–wejście do budynku „A” i „D” przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
–węzeł sanitarny, szerokość drzwi i ciągi komunikacyjne, platformy podjazdowe na schodach oraz windy przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
–mogą pojawić się trudności lub możliwa pomoc osób trzecich dla osób z niepełnosprawnością narządu ruchu.

Pracownikom oferujemy:
–dogodną lokalizację
–zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na czas nieokreślony lub określony (w przypadku osób po raz pierwszy zatrudnianych w służbie cywilnej pierwsza umowa na 12 miesięcy)
–dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”
–wynagrodzenie zasadnicze oraz dodatek za staż pracy powyżej 5 lat,
–pakiet szkoleń, możliwość ubiegania się o refundację kosztów nauki języków obcych i studiów podyplomowych
–pakiet socjalny m.in. dofinansowanie do wypoczynku i kart sportowych, częściowa refundacja kosztów udziału w wydarzeniach kulturalnych
–możliwość skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia na życie, pakietu opieki medycznej oraz zniżkowej legitymacji PKP
–udogodnienia dla rowerzystów -stojaki na rowery na terenie ministerstwa

Warunki dotyczące charakteru pracy
–zagrożenie korupcją, krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe, częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz
Kandydaci ubiegający się o zatrudnienie na stanowiska od głównego specjalisty oraz przystępujący do naboru urzędnicy służby cywilnej, w przypadku zatrudnienia będą objęci ograniczeniami wynikającymi z ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne oraz będą zobowiązani do złożenia – przed objęciem stanowiska - oświadczenia o stanie majątkowym potwierdzającego nienaruszanie ograniczeń lub zakazów wynikających z przepisów prawa. Dla zachowania wysokiego poziomu bezpieczeństwa prowadzonych działań został ustanowiony System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Każdy pracownik jest zobowiązany do przestrzegania określonych zasad

Zakres zadań

  • Monitorowanie procesu przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie realizacji zadań inwestycyjnych jednostek podległych oraz innych podmiotów zajmujących się gospodarką wodną w tym realizujących projekty: Projekt ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu rzeki Odry (POPDO) oraz Projekt ochrony przeciwpowodziowej w dorzeczu Odry i Wisły (POPDOW), w tym: -monitowanie postępu realizacji inwestycji, -identyfikowanie ryzyk i problemów oraz przygotowywanie rekomendacji działań zapobiegawczych i naprawczych, -udział w wizytach terenowych, -przygotowywanie opinii, stanowisk i informacji o realizowanych działaniach inwestycyjnych, - udział w grupach, zespołach i spotkaniach dotyczących realizowanych inwestycji;
  • Nadzór nad organami/ jednostkami podległymi i nadzorowanymi/ fundacjami/ inspekcjami/ szkołami w zakresie koordynacji zadań związanych z realizacją przedsięwzięć w gospodarce wodnej w tym w szczególności projektu POPDO i PODOW, w tym: -udział w pracach komisji/ rad/ zespołów funkcjonujących w ramach jednostek i organów podległych i nadzorowanych, -rozpatrywanie i opiniowanie wniosków oraz przygotowywanie stanowiska Ministra w sprawach dotyczących działalności jednostek i organów podległych i nadzorowanych, - nadzór nad realizacją projektów prowadzonych przez jednostki podległe, - udzielanie odpowiedzi na złożone skargi/ wnioski/ odwołania/ petycje, -przekazywanie do rozpatrzenia według właściwości, - przygotowywanie/ uzgadnianie dokumentów podsumowujących;
  • Obsługa prac wewnętrznych komisji/zespołów w zakresie koordynacji zadań związanych z realizacją POPDO i POPDOW, w tym: -logistyczna i administracyjna obsługa posiedzeń komisji/ zespołów, -gromadzenie dokumentacji sprawy i przekazywanie jej członkom komisji/ zespołów, -sporządzanie protokołów z posiedzeń komisji/ zespołów;
  • Realizacja obowiązków informacyjnych Ministra, w tym obsługa interpelacji i zapytań poselskich, odpowiedzi na wystąpienia (dezyderaty, opinie) komisji sejmowych i senackich, oraz innych naczelnych i centralnych organów administracji rządowej w zakresie postępów w realizacji inwestycji prowadzonych przez jednostki podległe ministrowi oraz inne podmioty zajmujące się gospodarką wodną, w tym: -gromadzenie materiałów, - przygotowywanie odpowiedzi;
  • Monitorowanie alokacji przyznanej na działania, analizowanie możliwości pozyskania środków zewnętrznych, bieżąca współpraca z instytucjami odpowiedzialnymi za wdrażanie środków UE, -współpraca z organizacjami międzynarodowymi odpowiedzialnymi finansującymi zadania;
  • Prowadzenie analiz na potrzeby przygotowania dokumentów strategicznych/ programów/ planów/ polityk w celu usprawnienia danego obszaru w zakresie inwestycji realizowanych przez jednostki podległe, w tym: -formułowanie założeń oraz analizowanie i proponowanie zmian w już realizowanych badaniach, -zamawianie ekspertyz, -analizowanie zgromadzonych danych, wnioskowanie;

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w jednostkach sektora finansów publicznych lub w obszarze związanym z ochroną środowiska lub gospodarką wodną
  • znajomość ustawy: Prawo wodne oraz dyrektyw 2000/60/WE, 2007/60/WE, 2001/42/W
  • wiedza z zakresu problematyki realizacji inwestycji hydrotechnicznych
  • wiedza z zakresu środków unijnych przeznaczanych na ochronę środowiska
  • znajomość języka angielskiego na poziomie B2
  • dobra organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • współpraca i
  • komunikacja
  • wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • rzetelność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • znajomość zasad rozliczania i realizacji projektów finansowanych ze środków UE