Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1270 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 70550

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.

  • Praca przy komputerze.

  • Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy wyposażone są w informację głosową oraz oznakowanie dla osób niewidomych, natomiast nie są dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich w zakresie usytuowania poręczy i tablicy przyzywowej. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • Współpracuje z Centrum Informatyki Statystycznej w zakresie realizacji zamówień na dane z rejestru TERYT oraz z departamentem odpowiedzialnym za koordynację udostępniania informacji publicznej w zakresie obsługi wniosków, przygotowuje projekty odpowiedzi na zapytania od użytkowników zewnętrznych lub wewnętrznych rejestru i udziela wyjaśnień dotyczących rejestru oraz sposobu udostępniania informacji w nim gromadzonych, w celu zaspokojenia potrzeb informacyjnych użytkowników
  • Opiniuje projekty aktów prawnych i innych dokumentów dotyczących rejestrów urzędowych i systemów informacyjnych administracji publicznej, w celu harmonizacji prac prowadzonych w ramach rejestru TERYT z działaniami innych instytucji publicznych
  • Współpracuje ze stanowiskami wiodącymi przy: kontroli systemów informatycznych NOBC i BREC, sporządzaniu rocznych opisów dotyczących rejestru TERYT i wydawanych przez Wydział publikacji dla potrzeb bazy informacyjnej polskiej statystyki publicznej, planów opracowań statystycznych, planów wydawniczych i innych oraz przy szacowaniu kosztów prac prowadzonych w Wydziale i kontroli raportów kompletności, zastępując w razie potrzeby osoby odpowiedzialne w tym zakresie, w celu zapewnienia ciągłości pracy Wydziału
  • Współpracuje przy przygotowaniu publikacji przygotowywanych w Wydziale w celu prezentacji opracowywanych w komórce informacji
  • Wykonuje czynności kancelaryjne i archiwalne w systemie informatycznym służącym do elektronicznego zarządzania dokumentacją (EZD) oraz w systemie tradycyjnym dla spraw wyłączonych z EZD wpływających do Wydziału w celu realizacji przepisów kancelaryjno-archiwalnych
  • Sporządza informacje dla Sejmowej Komisji Finansów Publicznych w zakresie zadań planowanych oraz wykonanych w danym roku w celu uwzględnienia rejestru TERYT w ogólnej działalności statystyki publicznej
  • Współpracuje przy przygotowywaniu materiałów stanowiących podstawę opracowania zmian do ustawy o statystyce publicznej i rozporządzenia wykonawczego w sprawie rejestru TERYT w celu zapewnienia aktualności przepisów regulujących funkcjonowanie tego rejestru, zabezpieczenia spójności przepisów i harmonizacji prac prowadzonych w ramach rejestru z działaniami innych instytucji publicznych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: 1 rok
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Znajomość podstaw prawnych rejestru podziału terytorialnego TERYT
  • Znajomość struktury terytorialnej państwa
  • Umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Komunikacja pisemna
  • Komunikacja interpersonalna
  • Współpraca
  • Myślenie analityczne
  • Kreatywność
  • Orientacja na klienta/interesanta
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie: wyższe o kierunku geodezja i kartografia lub geografia lub gospodarka przestrzenna lub pokrewne
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym B2
  • Doświadczenia w pracy przy prowadzeniu rejestrów urzędowych lub w pracy w jednostkach administracji publicznej