Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Naczelna Dyrekcja Archiwów Państwowych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1182 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 73865

Warunki pracy

Warunki pracy:

- praca biurowa w siedzibie urzędu

- użytkowanie sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, skaner)

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

- wejście do budynku NDAP jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością - brak progów utrudniających poruszanie się osobom z niepełnosprawnością ruchową

- brak windy

- stanowisko pracy usytuowane jest na I piętrze budynku

- pomieszczenie sanitarne dostosowane do potrzeb osób z niepełnoprawnością znajduje się na parterze budynku, co powoduje konieczność pokonywania schodów oraz otwierania drzwi z samozamykaczami

- stanowisko pracy jest wyposażone w monitor ekranowy - czas pracy przy monitorze powyżej połowy dobowego czasu pracy, z naturalnym i sztucznym oświetleniem.

Zakres zadań

  • Prowadzenie ksiąg rachunkowych NDAP dysponenta II i III stopnia zgodnie z ustawą o rachunkowości i ustawą o finansach publicznych.
  • Udział w sporządzanie sprawozdań finansowych, budżetowych i statystycznych dysponenta II i III stopnia, w celu prawidłowego i terminowego ich przekazywania we właściwym dla danego sprawozdania formacie. Współudział przy tworzeniu rocznych i wieloletnich planów finansowych dysponenta II i III stopnia.
  • Analizowanie sald kont księgowych z wykonania budżetu NDAP, planu i zaangażowania oraz kosztów w celu przeciwdziałania przekroczeniom planu, a także w celu prawidłowego ujęcia poszczególnych operacji w księgach rachunkowych oraz sprawozdaniach budżetowych i finansowych.
  • Wsparcie w procesie rozliczania i zatwierdzania sprawozdań, podmiotów, które na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie otrzymały dotacje, w celu prawidłowej realizacji zadań z tego zakresu.
  • Obsługa bankowości elektronicznej (NBP, BGK) w zakresie wprowadzania przelewów, wniosków o płatność, wniosków o płatność końcową ze środków Funduszy Europejskich oraz dyspozycji przekazywania środków pomiędzy rachunkami NDAP. Generowanie i wydruk wyciągów bankowych z załącznikami z systemu bankowości elektronicznej oraz prowadzenia bieżącej archiwizacji.
  • Prowadzenie, ewidencja księgowa i rozliczanie kasy NDAP zgodnie z procedurami dotyczącymi gospodarki kasowej.
  • Przygotowanie potwierdzeń sald księgowych i weryfikacja aktywów i pasywów dysponenta II i III stopnia. Dokonywanie przeksięgowań rocznych i niezbędnych zestawień do sporządzenia sprawozdania finansowego.
  • Zastępowanie głównego księgowego podczas nieobecności w celu zapewnienia sprawnego działania urzędu.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe ekonomiczne lub pokrewne
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w działach/komórkach finansowo-księgowych.
  • znajomość ustawy o finansach publicznych oraz przepisów wykonawczych do ustawy
  • znajomość ustawy o rachunkowości
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej - podstawy
  • znajomość ustawy o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • znajomość ustawy prawo zamówień publicznych
  • znajomość obsługi programów księgowych
  • umiejętność analizowania informacji i formułowania wniosków
  • umiejętność organizacji pracy własnej
  • bardzo dobra znajomość aplikacji biurowych (Excel, World)
  • umiejętność pracy w zespole i komunikacji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • umiejętność obsługi informatycznego systemu obsługi budżetu państwa TREZOR.