Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Ministerstwo Aktywów Państwowych w Warszawie
Warszawa
praca stacjonarna
1131 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 76454

Warunki pracy

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • Praca przy komputerze.

  • Stres związany z obsługą klientów zewnętrznych i wewnętrznych.

  • Wykonywanie zadań pod presją czasu.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca w budynku przy ul. Krucza 36/Wspólna 6,

  • miejsce pracy: III p.,

  • budynek częściowo przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych: wejście do budynku jest utwardzone z wkładem antypoślizgowym, wyposażone w automatyczne drzwi rozsuwne, pochylnię i transporter przyschodowy. Windy przystosowane do wjazdu wózków inwalidzkich, posiadające przyciski sterujące umożliwiające odczyt w alfabecie Braille’a, sygnalizację dźwiękową oraz niektóre - syntezator mowy. Budynek może stwarzać problemy dla osób niepełnosprawnych ruchowo: korytarze dzielone drzwiami z samozamykaczami,  niektóre toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zakres zadań

  • Opracowuje projekty decyzji Ministra Aktywów Państwowych w sprawie zmian w budżecie Ministra Aktywów Państwowych
  • Ewidencjonuje zmiany planu finansowego i rzeczowo-finansowego Ministerstwa oraz planu rzeczowo-finansowego zadań inwestycyjnych, wynikające z decyzji Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej i Ministra Aktywów Państwowych w układzie tradycyjnym
  • Opracowuje zestawienia w zakresie planu po zmianach, zaangażowania i wykonania budżetu Ministra Aktywów Państwowych, w tym informacje o wykonaniu funduszu wynagrodzeń Ministerstwa w ujęciu kosztowym
  • Opracowuje plan rzeczowo-finansowy zadań inwestycyjnych oraz aktualizacje tego planu wraz z harmonogramem realizacji zadań, w tym prowadzi prace uzgodnieniowe z komórkami organizacyjnymi, poprzedzające wprowadzenie zadań do planu
  • Bierze udział w opracowaniu: materiałów dotyczących projektu budżetu na lata następne, projektów planów finansowych oraz szczegółowych planów dochodów i wydatków budżetowych, w tym środków na finansowanie i współfinansowanie projektów z udziałem środków UE
  • Opracowuje roczną informacje o wykonaniu budżetu Ministra Aktywów Państwowych, w tym opracowuje materiały do Sejmu i Senatu RP, dotyczące wykonania budżetu Ministra Aktywów Państwowych
  • Opiniuje projekty aktów normatywnych wewnętrznych oraz zewnętrznych

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w księgowości lub w komórkach finansowych
  • Posiadanie poświadczenia bezpieczeństwa dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „tajne” lub zgoda na poddanie się procedurze sprawdzającej
  • Znajomość ustaw: o finansach publicznych, Prawo zamówień publicznych, o rachunkowości, o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów publicznych
  • Znajomość przepisów dotyczących programów finansowanych ze środków UE
  • Znajomość zasad funkcjonowania służby cywilnej
  • Umiejętności interpersonalne: komunikatywność, łatwość nawiązywania kontaktów, samodzielność, umiejętność analitycznego myślenia
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Znajomość: programów księgowych, systemu bankowości elektronicznej i aplikacji BUZA
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2