Zobacz więcej ofert pracy

Starszy specjalista

Główny Urząd Statystyczny w Warszawie
Warszawa
starszy specjalista (senior)
praca stacjonarna
38 dni temu
Dyrektor Generalny poszukuje kandydatów\kandydatek na stanowisko:
Miejsce pracy: Warszawa
Ogłoszenie o naborze Nr 135324

Warunki pracy

  • Praca administracyjno-biurowa.
  • Praca przy komputerze.
  • Krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe.
  • Budynek Głównego Urzędu Statystycznego jest w znacznym zakresie dostosowany dla potrzeb osób z niepełnosprawnością. Przy wejściu do budynku GUS brak progów utrudniających wjazd wózkiem, schody w holu głównym są wyposażone w ruchome platformy do transportu wózka, wewnątrz budynku zapewniona jest odpowiednia szerokość ciągów komunikacyjnych. Windy są dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. W budynku znajduje się 5 toalet przystosowanych do potrzeb osób z niepełnosprawnością.

Zakres zadań

  • Współuczestniczy w opracowaniu rocznych i kwartalnych niefinansowych rachunków narodowych według sektorów instytucjonalnych w celu uzyskania pełnej sekwencji rachunków narodowych.
  • Współuczestniczy w pracach metodologicznych w celu dostosowania niefinansowych rachunków narodowych wg sektorów instytucjonalnych do standardów międzynarodowych.
  • Bierze udział w opracowywaniu raportów jakości i metadanych w celu wypełnienia wymogów rozporządzenia PE oraz Rady UE.
  • Współuczestniczy w opracowywaniu i aktualizowaniu szczegółowych opisów źródeł danych i metod szacunków dochodu narodowego brutto (DNB).
  • Realizuje opracowania oraz upowszechnia wyniki badań w formie i zakresie wynikającym z Programu Badań Statystycznych Statystyki Publicznej na dany rok oraz z innych aktów prawnych polskich i UE w celu realizacji zamówień użytkowników danych statystycznych.
  • Bierze udział w przygotowywaniu i wdrażaniu komputerowych metod opracowań związanych z rachunkami narodowymi w celu automatyzacji zestawiania rachunków narodowych.
  • Prowadzi dokumentację ogólną departamentu w celu prawidłowego przechowywania dokumentów zgodnie z instrukcją archiwalną.

Wymagania niezbędne

wykształcenie: wyższe
doświadczenie zawodowe/staż pracy: doświadczenia zawodowego
  • Doświadczenie zawodowe: 1 rok
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie bardzo dobrym – B2
  • Znajomość zasad prowadzenia badań statystycznych oraz umiejętność analizy wyników
  • Znajomość zasad funkcjonowania statystyki publicznej i jej struktur organizacyjnych
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • Znajomość standardów klasyfikacyjnych i metodologicznych stosowanych w rachunkach narodowych
  • Umiejętność identyfikacji i pozyskiwania nowych źródeł i form zasilania danymi
  • Myślenie analityczne
  • Wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Współpraca
  • Komunikacja
  • Otwartość na zmiany i radzenie sobie w sytuacjach kryzysowych
  • Dzielenie się wiedzą
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe

Wymagania dodatkowe

  • Wykształcenie: wyższe z zakresu ekonomii lub pokrewne
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie biegłym – C1