Opiekunka / opiekun osoby starszej

Carework24 Sp. z o.o. Sp. k.

Niemcy

19 dni temu

 

CareWork to marka usług w zakresie domowej opieki nad osobami starszymi w Niemczech. Prowadzimy stałą rekrutację na stanowisko opiekunki/opiekuna osoby starszej. Nie wymagamy wykształcenia medycznego. Zakres obowiązków nie obejmuje wykonywania czynności medycznych takich jak np. zmiana opatrunków czy podawanie kroplówek. Praca w opiece nad osobami starszymi polega na dotrzymywaniu towarzystwa, prowadzeniu domu, pomocy przy myciu i ubieraniu.

 

 

Opiekunka / opiekun osoby starszej

Kogo poszukujemy?

 

Poszukujemy osoby, która zatroszczy się o spokojną seniorkę cierpiącą na chorobę Parkinsona. Starsza Pani przekroczyła już 90-ty rok życia i najczęściej jest nieobecna duchem, ale współpracująca. Czas dla naszej podopiecznej płynie powoli, nie można jej poganiać, trzeba dostosować się do narzuconego przez nią rytmu – przykładowo, spożycie obiadu to w jej przypadku niemal godzina.

 

Na tym zleceniu do zadań opiekuna należy pomoc w higienie oraz czynnościach dnia codziennego, a także prowadzenie gospodarstwa domowego (gotować można według własnego gustu). Praca nie jest ciężka – nie ma wstawania w nocy, ani dźwigania. Podopieczna chodzi przy pomocy rolatora, wstaje sama lub przy niewielkiej asekuracji, nosi pieluszki.

 

Podopieczna mieszka na obszarze niewielkiego niemieckiego kurortu wypoczynkowego – jest jezioro, piękna przyroda, miejsca do spacerowania. Na zleceniu do dyspozycji opiekunki oddano ładnie urządzony pokój w zadbanym bloku oraz łazienkę z prysznicem i toaletę do wyłącznego użytku. Do mieszkania przynależy duży taras, jest także zejście na wewnętrzny dziedziniec. Na zleceniu można palić.

 

Do aplikowania zachęcamy więc osoby z komunikatywną znajomością języka niemieckiego, które dostosują się do spokojnego rytmu podopiecznej i charakteryzują się samodzielnością.

 

Termin wyjazdu: 13 sierpnia 2020 roku.


Oferowane warunki zatrudnienia:

  • umowa zlecenie (składki do ZUS zgodnie z przepisami o oddelegowaniu, praca naprzemienna);
  • wynagrodzenie 1400 EUR netto miesięcznie;
  • bezpłatny dostęp do Internetu;
  • zakwaterowywanie (osobny pokój) i wyżywienie u podopiecznego w ramach umowy (koszty nie obciążają podanych kwot wynagrodzenia netto);
  • pokrycie kosztów dojazdu do i powrotu z pracy w Niemczech (maksymalnie 150 EUR za podróż w obie strony);
  • wybór waluty wypłaty wynagrodzenia (EUR lub PLN);
  • całodniowe wprowadzenie w obowiązki przez pracownika firmy;
  • profesjonale i przyjazne wsparcie sprawnego zespołu pracowników merytorycznych firmy;
  • możliwość nawiązania długoterminowej współpracy w ramach tej lub innych ofertach pracy w opiece.
Kontakt:

Poznaj

CareWork - opiekunki w Niemczech

Dlaczego warto?

CareWork to firma, która opieką nad osobami starszymi zajmuje się już 15 lat. Współpracujemy z opiekunkami i opiekunami osób starszych w całej Polsce. Poszukujemy dla nich zatrudnienia na terenie Niemiec. Wspieramy, doradzamy, służymy pomocą. Nasi klienci to osoby starsze i schorowane, potrzebujące opieki domowej, serca i życzliwości. O branży opiekuńczej wiemy wszystko. Zapraszamy do kontaktu!

Proces rekrutacji

KrokSkontaktuj się z nami
KrokPowiedz, kim jesteś i czego oczekujesz
KrokPytaj, korzystaj z pomocy i doświadczenia
KrokWybierz odpowiednie miejsce pracy
KrokWyjedź do pracy

Opinie pracowników

Gabriela

Wschowa

Z firmą CareWork współpracuję od pięciu lat. Mam osobisty kontakt z pracownikami firmy i wspólnie rozwiązujemy wszelkie problemy. Współpraca układa się bez zastrzeżeń. Mogę polecić i polecam firmę CareWork z czystym sumieniem”

Barbara

Konin

CareWork to dla mnie profesjonalna i rzetelna firma, szybkie zlecenia dopasowane indywidualnie do potrzeb i doświadczenia opiekuna, opiekunki. Polecam i zachęcam panie, panów do współpracy

Więcej

Poznaj stanowisko: Opiekunka Osób Starszych 
Opiekun osób starszych, jak sugeruje sama nazwa zawodu, jest osobą sprawującą bieżącą opiekę nad podopiecznymi w wieku podeszłym, przebywającymi we własnych miejscach zamieszkania, domach opieki, lub szpitalach. W zależności od miejsca pracy i charakteru zatrudnienia, znaczącej zmianie ulega zakres pełnionych przez daną osobę obowiązków. Wbrew często powtarzanym stereotypom, w każdym przypadku jest to praca trudna i niekiedy ...
Praca Opiekunka Osób Starszych