Opiekunka / opiekun osoby starszej

Carework24 Sp. z o.o. Sp. k.

Niemcy

30 dni temu

 

CareWork to marka usług w zakresie domowej opieki nad osobami starszymi w Niemczech. Prowadzimy stałą rekrutację na stanowisko opiekunki/opiekuna osoby starszej. Nie wymagamy wykształcenia medycznego. Zakres obowiązków nie obejmuje wykonywania czynności medycznych takich jak np. zmiana opatrunków czy podawanie kroplówek. Praca w opiece nad osobami starszymi polega na dotrzymywaniu towarzystwa, prowadzeniu domu, pomocy przy myciu i ubieraniu.

 

 

Opiekunka / opiekun osoby starszej

Kogo poszukujemy?

 

Poszukujemy osoby, która zatroszczy się o naszego podopiecznego. Starszy pan ma 93-lata i jest osobą mocno schorowaną oraz osłabioną. Choruje na nowotwór, ma założony cewnik, korzysta z pieluszek, porusza się za pomocą rolatora. Senior potrzebuje wsparcia podczas higieny i przy ubieraniu/rozbieraniu, asekuracji kiedy wstaje – na zleceniu nie ma dźwigania ani pracy nocnej. Ponadto do zadań opiekunki należy prowadzenie gospodarstwa domowego, w tym porządki, gotowanie, zakupy. Gotować można według własnego uznania, warto pamiętać, że starszy pan nie przepada za mięsem.

 

Nasz podopieczny to prawdziwy dżentelmen, miły i kulturalny człowiek, który nie przysporzy opiekunce problemów ani zgryzot.

 

Starszy pan zajmuje duży dom, w którym mieszczą się trzy oddzielne gospodarstwa domowe. Poza podopiecznym mieszka w nim jego syn z żoną i wnuk z żoną. To pomocni ludzie, którzy nie wtrącają się w pracę opiekunki. W związku z tym, że podopieczny mieszka w małej miejscowości i do sklepów jest daleko, w zakupach pomaga synowa, która raz lub dwa razy w tygodniu zabiera opiekunkę na zakupy samochodem.

 

Na zleceniu do dyspozycji opiekunki oddano ładnie urządzony pokój. W domu jest Internet.

 

Do aplikowania zachęcamy osoby z podstawową znajomością języka niemieckiego. Nie jest potrzebne duże doświadczenie w pracy opiekuńczej, ani prawo jazdy.

 

Termin wyjazdu: 1 września 2020 roku.


Oferowane warunki zatrudnienia:

  • umowa zlecenie (składki do ZUS zgodnie z przepisami o oddelegowaniu, praca naprzemienna);
  • wynagrodzenie 1300 EUR netto miesięcznie;
  • bezpłatny dostęp do Internetu;
  • zakwaterowywanie (osobny pokój) i wyżywienie u podopiecznego w ramach umowy (koszty nie obciążają podanych kwot wynagrodzenia netto);
  • pokrycie kosztów dojazdu do i powrotu z pracy w Niemczech (maksymalnie 150 EUR za podróż w obie strony);
  • wybór waluty wypłaty wynagrodzenia (EUR lub PLN);
  • całodniowe wprowadzenie w obowiązki przez pracownika firmy;
  • profesjonale i przyjazne wsparcie sprawnego zespołu pracowników merytorycznych firmy;
  • możliwość nawiązania długoterminowej współpracy w ramach tej lub innych ofertach pracy w opiece.
Kontakt:

Poznaj

CareWork - opiekunki w Niemczech

Dlaczego warto?

CareWork to firma, która opieką nad osobami starszymi zajmuje się już 15 lat. Współpracujemy z opiekunkami i opiekunami osób starszych w całej Polsce. Poszukujemy dla nich zatrudnienia na terenie Niemiec. Wspieramy, doradzamy, służymy pomocą. Nasi klienci to osoby starsze i schorowane, potrzebujące opieki domowej, serca i życzliwości. O branży opiekuńczej wiemy wszystko. Zapraszamy do kontaktu!

Proces rekrutacji

KrokSkontaktuj się z nami
KrokPowiedz, kim jesteś i czego oczekujesz
KrokPytaj, korzystaj z pomocy i doświadczenia
KrokWybierz odpowiednie miejsce pracy
KrokWyjedź do pracy

Opinie pracowników

Gabriela

Wschowa

Z firmą CareWork współpracuję od pięciu lat. Mam osobisty kontakt z pracownikami firmy i wspólnie rozwiązujemy wszelkie problemy. Współpraca układa się bez zastrzeżeń. Mogę polecić i polecam firmę CareWork z czystym sumieniem”

Barbara

Konin

CareWork to dla mnie profesjonalna i rzetelna firma, szybkie zlecenia dopasowane indywidualnie do potrzeb i doświadczenia opiekuna, opiekunki. Polecam i zachęcam panie, panów do współpracy

Więcej

Poznaj stanowisko: Opiekunka Osób Starszych 
Opiekun osób starszych, jak sugeruje sama nazwa zawodu, jest osobą sprawującą bieżącą opiekę nad podopiecznymi w wieku podeszłym, przebywającymi we własnych miejscach zamieszkania, domach opieki, lub szpitalach. W zależności od miejsca pracy i charakteru zatrudnienia, znaczącej zmianie ulega zakres pełnionych przez daną osobę obowiązków. Wbrew często powtarzanym stereotypom, w każdym przypadku jest to praca trudna i niekiedy ...
Praca Opiekunka Osób Starszych