Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Doradztwo / Konsulting
Specjalista ds. Zarządzania Projektami

Lista stanowisk - Specjalista ds. Zarządzania Projektami

Polecane oferty - Doradztwo / Konsulting

  • Ekspert / Ekspertka ds. Kultury Organizacyjnej i Wellbeingu / Culture & Wellbeing Expert

    POLPHARMA S.A.   Warszawa    praca stacjonarna
    ekspert  umowa o pracę  pełny etat
    1 dni
    GŁÓWNE OBOWIĄZKI: projektowanie najlepszych doświadczeń pracowników (employee experience) oraz udział w tworzeniu zwinnej i otwartej kultury organizacyjnej nastawionej na zdrowie psychiczne, fizyczne oraz zdrowe relacje w zespole. budowa strategii wellbeingowej w długoterminowym ujęciu,...
  • Specjalista / Specjalistka ds. projektów unijnych

    FUNDACJA CENTRUM ROZWIĄZAŃ BIZNESOWYCH   Lublin    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    4 dni
    Jako specjalista/ka ds. projektów będziesz odpowiedzialny za: Całościowy nadzór nad działaniami związanymi z realizacją projektów EFS+ i/lub PFRON; Liderowanie zespołowi projektowemu; Kontakt z Instytucją Pośredniczącą oraz Kontrahentami, Partnerami; Opracowanie wszelkich wewnętrznych...

Specjalista ds. Zarządzania Projektami

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. zarządzania projektami zajmuje się samodzielnym przygotowywaniem i realizacją poszczególnych projektów w firmie. Mogą to być projekty informatyczne, a także telekomunikacyjne, finansowe czy usługowe. Do jego obowiązków należy: opracowywanie i wdrażanie przyjętej koncepcji działań, zarządzanie podległym mu zespołem, analiza rynku, nadzór nad przestrzeganiem procedur oraz badanie efektów prowadzonych działań (raporty końcowe). Zajmuje się też kontaktami firmy „na zewnątrz”, czyli współpracuje z podmiotami, które są potencjalnymi odbiorcami nowych usług, podwykonawcami, oraz uczestniczy w prezentacjach i szkoleniach na temat nowego projektu. W codziennej pracy jego przełożonym jest project manager lub bezpośrednio dyrektor działu.

WYMAGANIA

Na tym stanowisku wymagane jest wykształcenie wyższe, preferowane z zakresu zarządzania lub kierunkowe dla branży, w której dany pracownik realizuje projekty. Kompetencje można podnosić poprzez studia MBA lub podyplomowe. Bardzo ważne jest też doświadczenie w kompleksowym prowadzeniu projektów (planowanie, realizacja i kontrola wykonywania zadań), zarządzaniu dostępnym budżetem oraz ocenie ryzyka, a także dobra znajomość języka angielskiego. Inne języki obce są dużym atutem.

Specjalista ds. zarządzania projektami powinien się też cechować m.in. zdolnościami do zarządzania zespołem, umiejętnościami negocjacyjnymi i analitycznymi, odpornością na stres, samodzielnością i odpowiedzialnością za wykonywane zadania. Praca wymaga częstych kontaktów z innymi ludźmi, więc niezbędna jest też dobra prezencja, wysoka kultura osobista i komunikatywność.

WARUNKI PRACY

Miejscem pracy specjalisty jest przede wszystkim biuro firmy, ale część obowiązków wykonywana jest „w terenie”, np. spotkania z kontrahentami czy podwykonawcami. Praca wiąże się ze znacznym natężeniem kontaktów z ludźmi, wymaga dużego zaangażowania i nastawienia „na cel”, gdyż za wyniki odpowiada się przez przełożonymi. Ponadto trzeba się liczyć z koniecznością pracy w godzinach nadliczbowych oraz z tzw. zadaniowością – pracownik może być rozliczany z efektów swoich działań.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista ds. zarządzania projektami może szukać pracy w firmach realizujących projekty IT (także z zakresu biznesu elektronicznego), telekomunikacyjne, finansowe oraz inwestycyjne, przede wszystkim z branży budowlanej. Nie musi być w nich jednak zatrudniony na umowę o pracę – niekiedy podpisuje tylko kontrakt na realizację danego projektu. Ma możliwość awansu zawodowego, np. na Project Managera.

ZAROBKI

Wynagrodzenie zależy od firmy oraz rodzaju realizowanego projektu, średnio jest to 3–5 tys. zł. Zdarzają się też przypadki, gdzie wynagrodzenie wzrasta do 10 tys. zł, a nawet przekracza tę kwotę. Do pensji dochodzą też służbowe narzędzia pracy, np. telefon, laptop czy samochód.

Praca Specjalista ds. Zarządzania Projektami
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Doradztwo / Konsulting

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.