Legitymacja potwierdza status studenta i umożliwia skorzystanie z przysługujących studentom uprawnień, takich jak zniżki na przejazd komunikacją miejską, ulgi na wydarzenia kulturalne, dostęp do biblioteki i innych obiektów na terenie uczelni. Wyróżniamy dwa typy dokumentu: elektroniczną legitymację studencką ELS i mLegitymację studencką. Sprawdź, czym się one różnią i jak je wyrobić.
Lista stanowisk w obszarach zawodowych
Administracja biurowa
Administracja publiczna / Służba cywilna
Architektura
Badania i rozwój
Budownictwo / Geodezja
Doradztwo / Konsulting
Edukacja / Nauka / Szkolenia
Energetyka / Elektronika
Farmaceutyka / Biotechnologia
Finanse / Bankowość
Franczyza
Gastronomia / Catering
Grafika / Fotografia / Kreacja
Human Resources / Kadry
Informatyka / Administracja
Informatyka / Programowanie
Internet / e-commerce
Inżynieria / Projektowanie
Kadra zarządzająca
Kontrola jakości
Kosmetyka / Pielęgnacja
Księgowość / Audyt / Podatki
Logistyka / Dystrybucja
Marketing / Reklama / PR
Media / Sztuka / Rozrywka
Medycyna / Opieka zdrowotna
Motoryzacja
Nieruchomości
Ochrona osób i mienia
Organizacje pozarządowe / Wolontariat
Praca fizyczna
Praktyki / Staż
Prawo
Przemysł / Produkcja
Rolnictwo / Ochrona środowiska
Serwis / Technika / Montaż
Sport / Rekreacja
Sprzedaż / Obsługa klienta
Telekomunikacja
Tłumaczenia
Transport / Spedycja
Turystyka / Hotelarstwo
Ubezpieczenia
Zakupy
Najnowsze artykuły
mLegitymacja a elektroniczna legitymacja studencka – czy to ten sam dokument?
Wyniki rekrutacji – jak przetrwać czas oczekiwania na odpowiedź w sprawie pracy?
Czy zdarzyło Ci się kilka razy dziennie sprawdzać skrzynkę pocztową albo upewniać się, czy dzwonek w Twoim telefonie działa poprawnie – żeby przypadkiem nie przegapić odpowiedzi po rozmowie o pracę? Stres w czasie przeciągającego się oczekiwania na wiadomość od rekrutera może być nawet większy niż podczas samego spotkania! Jak długo czeka się na wyniki rekrutacji i dlaczego tyle to trwa?
Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?
Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?
Pilot samolotu – praca, wymagania, obowiązki zawodowe, pensja
Pilot to najpopularniejszy zawód świata – badania pokazują, że tysiące ludzi na całym świecie szukają informacji o tym, jak zostać pilotem. Mamy dla Was dobrą wiadomość: Polska to jedyny kraj UE, w którym najlepsi kandydaci mogą zdobyć większość uprawnień za darmo! Jak długa jest droga to kariery pilota i czy faktycznie zdyskwalifikować może, jak się czasem słyszy, problem z zębami?
Feedback – definicja, dlaczego jest ważny?
– Każdy z nas potrzebuje feedbacku w innej formie – zwraca uwagę coach biznesu Agnieszka Łozińska-Moriak. Dlatego dobry manager powinien znać 7 zasad konstruktywnego feedbacku i na ich podstawie umieć dostosowywać komunikat do pracownika. Co więcej, inaczej wygląda feedback pozytywny i feedback negatywny. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o udzielaniu informacji zwrotnej w swojej firmie.
12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę
– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!