Praca.pl Poradniki
Sprzedaż

Najnowsze artykuły - Sprzedaż

Sprzedaż

Jaka będzie przyszłość sprzedaży? Na jakich kandydatach najbardziej zależy pracodawcom? Czym charakteryzują się rekrutacja i realia pracy w tej branży? Sekcja SPRZEDAŻ to praktyczne wskazówki, porady i ciekawe informacji dla osób zainteresowanych karierą w handlu.

Barometr stanowisk FMCG

Barometr stanowisk FMCG

FMCG to jedna z najsilniejszych branż w Polsce. Wartość polskiego rynku FMCG w roku 2016 wyniosła 255 mld zł (GFK Polonia). W Polsce mamy zakłady produkcyjne i centra operacyjne wielu zagranicznych marek. Według najnowszych badań (Nielsen, 2017) w dynamice rozwoju wyprzedzamy Finlandię, Francję czy Danię. A to oznacza, że praca w FMCG jest i będzie. Gdzie najczęściej?

Czy masz super eMOCje? Test do rozwiązywania w grupie

Czy masz super eMOCje? Test do rozwiązywania w grupie

Od kandydatów ubiegających się o pracę w obszarze sprzedaży i obsługi klienta wymaga się przede wszystkim znajomości oferowanego produktu i tzw. kompetencji sprzedażowych. W ich skład należy zaliczyć umiejętności negocjacyjne, komunikatywność, zdolność słuchania i błyskotliwego udzielania odpowiedzi na pytania.

Handlowiec do sprzedaży usług online poszukiwany...

Handlowiec do sprzedaży usług online poszukiwany...

… to od jakiegoś czasu problem spędzający sen z powiek rekruterom w działach HR większości firm posiadających działy sprzedaży w Polsce. Faktem jest, że nie tylko programiści, ale również skuteczni handlowcy są „dobrem luksusowym” na dzisiejszym rynku pracy.

Wciskanie czy doradztwo – jaka naprawdę jest sprzedaż?

Wciskanie czy doradztwo – jaka naprawdę jest sprzedaż?

Czy sprzedaż to rozwojowy obszar pracy gwarantujący sensowne zarobki i ciekawą pracę z ludźmi czy też ciężki kawałek chleba, w którym trzeba zagłuszyć sumienie i pracować na wynik oraz prowizję? Jaka naprawdę jest sprzedaż?

Polecane oferty

 • DAL CASON TRADING SRL   za 3 dni wygasa
  specjalista (mid)  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  2 dni
  We are looking for many Agents / Distributors Target customers: manufacturers of disk-brakes, transmission-boxes and their components like gears-spacers, engine-components etc.
 • PLAY   dziś wygasa
  specjalista (mid) / ekspert  umowa agencyjna / kontrakt B2B  pełny etat   3 000 - 20 000 zł / mies. (w zal. od umowy)  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  4 dni
  Jeśli masz doświadczenie w sprzedaży B2B poparte wynikami, znasz lokalne rynki i posiadasz kontakty biznesowe – zapraszamy do naszego zespołu. Poszukujemy lidera, który rozwinie sprzedaż w woj. wielkopolskim, lubuskim, lubelskim, dolnośląskim. Twoja rola: Profesjonalna i rzetelna obsługa...
 • Kierownik Sprzedaży

  DSPL Sp. z o.o.   Warszawa    praca stacjonarna
  kierownik/koordynator  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  5 dni
  Do działu ładunków zbiorczych! Twoje zadania: poszukiwanie potencjalnych klientów zagranicznych, przyjmowanie zgłoszeń przychodzących, negocjowanie, uczestnictwo w targach branżowych; zawieranie umów, prowadzenie klienta podczas całego transportu; rozwój i utrzymanie stałych klientów;...

Najnowsze artykuły

Pielęgniarka – na czym polega praca, wymagania, obowiązki, zarobki

Pielęgniarka – na czym polega praca, wymagania, obowiązki, zarobki

Pielęgniarek brakuje w blisko 90 proc. powiatów i miast powiatowych w Polsce, a dramatyczną sytuację kadrową obserwuje się w aż 58 z nich. Pielęgniarki są bardzo pilnie poszukiwane m.in. w Chorzowie, Opolu, Poznaniu, Siedlcach, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Jest to zawód, w którym praca czeka od ręki, kandydatki i kandydaci muszą jednak spełnić wymagania ustawowe. Jakie?

Koszty rekrutacji pracowników – jak je obniżyć w Twojej firmie?

Koszty rekrutacji pracowników – jak je obniżyć w Twojej firmie?

Badania pokazują, że koszt nieudanej rekrutacji na stanowisko, na którym pracownik zarabia 5963 zł brutto, wynosi blisko 92 tys. złotych! Skąd bierze się ta kwota? Specjalistka ds. rekrutacji Agnieszka Ciećwierz krok po kroku wyjaśnia, co wpływa na koszt naboru nowego pracownika, a także jakie narzędzia pomogą zoptymalizować proces i obniżyć wydatki rekrutacyjne.

Pomoc psychologiczna jako benefit dla pracownika – dlaczego warto?

Pomoc psychologiczna jako benefit dla pracownika – dlaczego warto?

23 lutego obchodzimy Światowy Dzień Walki z Depresją. To ważna data – zgodnie z przewidywaniami WHO do 2030 roku depresja stanie się najczęściej występującą chorobą na świecie. Warto zastanowić się, jak środowisko pracy wpływa na kondycję psychiczną pracowników i co mogą zrobić pracodawcy, by pomóc zatrudnionym zmniejszać stres i radzić sobie z trudnościami.

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Stacja polarna – praca, obowiązki zawodowe, zarobki, rekrutacja

Praca na biegunie południowym może się wydawać przygodą życia, lecz przed aplikacją warto przemyśleć swoją motywację. – Nie ma możliwości powrotu, ponieważ komuś się nie podoba, ktoś nie daje rady i rezygnuje z udziału w wyprawie – zauważa dr Małgorzata Korczak-Abshire z Instytutu Biochemii i Biofizyki PAN. Właśnie trwa rekrutacja do polskiej stacji antarktycznej. Czy warto się zgłosić?

Romans w pracy – czy to dobry pomysł?

Romans w pracy – czy to dobry pomysł?

Zaczyna się od flirtu, wspólnego spędzania przerw, długich godzin pracy nad tym samym projektem. Romans w pracy to zjawisko powszechniejsze, niż się wydaje. Aż 4 na 10 Polaków przyznaje, że choć raz w życiu miało romans z koleżanką lub kolegą z firmy! – Wchodząc w romans w pracy, podejmujemy ryzyko na wielu frontach – zauważa psychoterapeutka Beata Danielska.

Zawody artystyczne – kto się w nich odnajdzie? Perspektywy na rynku pracy

Zawody artystyczne – kto się w nich odnajdzie? Perspektywy na rynku pracy

Czy na sztuce można dobrze zarabiać? W jakim zawodzie pracować może absolwent akademii sztuk pięknych albo szkoły muzycznej? Którzy pracodawcy rozglądają się za pisarzami? Wbrew stereotypom na rynku pracy regularnie pojawiają się oferty zleceń bądź zatrudnienia skierowane do artystów, a praca połączona z pasją dawać może nie tylko satysfakcję, ale i atrakcyjne wynagrodzenie.