Zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze jest bardzo duże, dlatego kandydaci zwykle nie mają problemów ze znalezieniem posady. Jendak jeśli chcesz zatrudnić się w konkretnej placówce, a ta aktualnie nie prowadzi naboru – wykonaj pierwszy krok i złóż w niej podanie o pracę. Jak stworzyć dokument, który podkreśli Twoje umiejętności i cechy charakteru cenne w tego rodzaju pracy?
Najnowsze artykuły - Medycyna, biotechnologia, farmacja
Tutaj znajdziesz porady, wywiady, opinie dotyczące pracy w branżach medycznej, farmaceutycznej i pokrewnych. Jakie są wyzwania w pracy z pacjentem, jakimi cechami musi odznaczać się biotechnolog pracujący w laboratorium, kto może zostać kierownikiem apteki? Sprawdź najnowsze wpisy – bądź na bieżąco!

Podanie o pracę – opiekunka osób starszych

Praca w szpitalu – dla kogo, zarobki, gdzie szukać
Nie tylko lekarze i pielęgniarki – w szpitalach i innych ośrodkach opieki zdrowotnej pracują setki osób zajmujących różnorodne stanowiska, m.in. medyczne, techniczne, administracyjne i porządkowe. W jakich zawodach medycznych i niemedycznych można zaleźć pracę w szpitalu praktycznie od ręki i ile wynosi pensja na poszczególnych stanowiskach?

Sanitariusz szpitalny – wymagania, obowiązki, kurs sanitariusza, zarobki
Sanitariusz nie musi mieć wykształcenia medycznego, niemniej pomocne może być uzyskanie kwalifikacji w zakresie świadczenia usług opiekuńczych osobie chorej i niesamodzielnej (MS.04). Jaką szkołę lub kurs najlepiej ukończyć, czego wymaga się od kandydatów oraz czym na co dzień zajmuje się sanitariusz w szpitalu? Poznaj jeden z najbardziej poszukiwanych zawodów w Polsce.

Ergoterapeuta – kto to? Jak wygląda praca? Wynagrodzenie
Greckie słowo ergo znaczy: pracować, działać. Ergoterapeuci dzięki technikom łączącym psychoterapię z rehabilitacją ruchową pomagają osobom z niepełnosprawnością, pacjentom po udarach i z chorobami neurologicznymi, a także osobom cierpiącym na depresję. To praca bardzo potrzebna i dająca mnóstwo satysfakcji. Jak wkroczyć na tę ścieżkę kariery i zostać ergoterapeutą?

List motywacyjny opiekun medyczny – jak napisać?
Opiekun medyczny jest zawodem regulowanym ustawą z 2023 r. o niektórych zawodach medycznych. Praca jako opiekun medyczny wymaga nie tylko wiedzy medycznej, ale też empatii, odpowiedzialności, wysokich umiejętności komunikacyjnych. O tym, że posiadamy takie właśnie cechy, powinniśmy przekonać pracodawcę już na pierwszym etapie rekrutacji, obejmującym dostarczenie dokumentów aplikacyjnych.

Farmaceuta <> aptekarz
Jak w rzeczywistości wygląda praca w aptece? Czy można zatrudnić się już w trakcie studiów? Co powinien umieć farmaceuta? Czy wciąż jest to profesja perspektywiczna w Polsce? O pracy w zawodzie farmaceuty, blaskach i cieniach tego niezwykle ważnego zawodu, opowiada mgr farmacji Agata Rzekanowska-Sieja, specjalistka farmacji aptecznej.

Lekarzem być – krótki przewodnik dla wytrwałych
Lata spędzone na studiach, dni, noce i święta poświęcone na specjalizację, słowem ciężka praca, wynagrodzona prestiżem, dobrymi zarobkami i gwarantowaną pracą. Jakie kroki podjąć, aby świadomie pokierować swoją karierą lekarską w polskich warunkach? Na te i wiele innych pytań odpowiada dr Stanisław Maksymowicz, adiunkt na Wydziale Nauk o Zdrowiu Collegium Medicum UWM w Olsztynie.

Perspektywy w branży medycznej
Za mało pielęgniarek, biochemików i biotechnologów, za dużo techników farmacji. Sabina Stodolak, HR & EB Manager, wyjaśnia, jak obecnie wyglądają perspektywy pracy w ochronie zdrowia i farmacji. Sprawdź, ile zarabia się na poszczególnych stanowiskach oraz jakich specjalistów obecnie poszukują pracodawcy z branży medycznej.
Polecane oferty
-
Opiekun / Opiekunka osób starszych w domu seniora
Sanapol Personal GmbH Niemcypracownik fizyczny umowa o pracę pełny etat rekrutacja online aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Opiekun Medyczny / Opiekunka Medyczna Seniorów
Sanapol Personal GmbH Niemcypracownik fizyczny umowa o pracę pełny etat rekrutacja online aplikuj szybko aplikuj bez CV -
Opiekun / Opiekunka osób starszych z j. niemieckim
Sanapol Personal GmbH Niemcypracownik fizyczny umowa o pracę pełny etat rekrutacja online aplikuj szybko aplikuj bez CV
Najnowsze artykuły

Praca na część etatu – podstawowe informacje
W okresach niepewności ekonomicznej i zmieniających się modeli pracy część etatu, najczęściej jako zatrudnienie dodatkowe do podstawowego, pełnego etatu, zyskuje na popularności. Coraz więcej osób ma dwa, a nawet trzy niepełne etaty jednocześnie, starając się zdywersyfikować źródła dochodu. Jak taka sytuacja wygląda z punktu widzenia prawa pracy? Oto co musi wiedzieć wieloetatowiec.

Ochotnicza straż pożarna – jak się dostać, zarobki, praca
Strażacy OSP są w gotowości przez całą dobę. W nagłych przypadkach odpowiadają na wezwanie i razem ze strażakami zawodowymi i innymi funkcjonariuszami niosą pomoc, ratują mienie, a niekiedy i życie. Służba w Ochotniczej Straży Poważnej to prawdziwy zaszczyt. Czy trudno dostać się do takiej formacji? Wyjaśniamy, jakie są ustawowe wymagania wobec strażaków–ochotników.

Komplementy w biznesie i pracy – jak je dawać i na nie reagować?
Publiczne pochwały często krępują nas bardziej niż krytyka. Nie potrafimy przyjmować komplementów ani w życiu prywatnym, ani w zawodowym. Zaprzeczamy im, bagatelizujemy je lub bronimy się, zakładając, że stoi za nimi jakiś interes. Jak dawać komplementy i na nie reagować tłumaczą eksperci ds. wizerunku i etykiety – Ewa Brok, Dorota Szcześniak-Kosiorek i Leszek Leopold Kazimierski.

Quiet hiring – czym jest? Czy ciche zatrudnianie to nowy trend HR?
Quiet hiring ma być odpowiedzią na rosnące braki specjalistów na rynku pracy. Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest wsparcie rozwoju własnych pracowników. – To też ważne z punktu widzenia zastępowania pracy ludzkiej przez sztuczną inteligencję. Jeżeli wyposażymy pracowników w umiejętność pracy z nią, unikniemy zwolnień – komentuje ekspert rynku pracy Krzysztof Inglot.

Dzień Docenienia Pracownika – kiedy wypada? Jak świętować?
Dziś obchodzimy bardzo ważne święto – Dzień Doceniania Pracownika! To dobra okazja na integrację zespołu, przyznanie nagród i premii uznaniowych czy chociażby oficjalne podziękowania dla osób wykazujących się wyjątkowym zaangażowaniem lub wynikami w pracy. Dzień ten można wykorzystać również do wzmocnienia marki pracodawcy na rynku pracy.

Drzemka w pracy – przyjaciółka wydajności
Pomysł spania w czasie pracy może wywoływać co najmniej konsternację, niemniej zamknięcie oczu nawet na kilkanaście minut pozwala na nieocenioną regenerację sił i wzrost kreatywności. Potwierdzają to liczne badania, a jedno z nich dowodzi, że mózgi osób praktykujących drzemki są większe i wolniej się starzeją. Korzyści zdrowotne drzemki w pracy są wyraźne, ale co na to polskie prawo pracy?