Najnowsze artykuły - TSL

TSL

Transport, spedycja i logistyka należą do sektorów, które rozwijają się w zawrotnym tempie. Oferują tym samym bardzo dobre warunki pracy i płacy na wielu ciekawych stanowiskach. Porady, analizy, wywiady z ekspertami, czyli wszystko, co warto wiedzieć o pracy w branży, znajdziesz w sekcji TSL.

Kurier – praca, warunki, zarobki

Kurier – praca, warunki, zarobki

Szacuje się, że do 2026 roku handel internetowy będzie stanowił około 20 proc. sprzedaży detalicznej w Polsce. Trendy wzrostowe w e-commere generują ogromne zapotrzebowanie na pracowników, którzy dostarczają zamówienia do klientów. Praca dla kuriera jest dostępna praktycznie od ręki, ale czy jest ona atrakcyjna?

Kierowca TIR-a – życie w trasie. Jak zostać kierowcą?

Kierowca TIR-a – życie w trasie. Jak zostać kierowcą?

Stosunkowo dobre zarobki, brak szefa, który nam stoi za plecami i cały czas sprawdza, co robimy – to może kusić. Jest to „kierownicze, samodzielne stanowisko, z gabinetem i pięknymi widokami” – tak pracę kierowcy ciężarówki podsumowuje Piotr Jaskiernia, który jako truck driver w USA przejechał ponad 9 mln kilometrów. Czy dziś opłaca się być kierowcą? Jak wygląda codzienność w tym zawodzie?

Droga do sukcesu – historia Łukasza Lacha

Droga do sukcesu – historia Łukasza Lacha

Przyszłość leży w naszych rękach – z pozoru brzmi jak frazes, ale w rzeczywistości to prawda. Łukasz Lach – dyrektor zarządzający centrum operacyjnym Amazon w Sosnowcu – jest doskonałym przykładem, że podejmowanie odważnych decyzji życiowych ma realny wpływ na kształtowanie własnej kariery.

Praca jako maszynista – rozwiń karierę międzynarodową z DB Cargo Polska

Praca jako maszynista – rozwiń karierę międzynarodową z DB Cargo Polska

Pasjonują Cię pociągi? Szukasz stabilnej pracy dającej możliwości rozwoju zawodowego, a nawet zrobienia międzynarodowej kariery? Sprawdź, jak zostać pracownikiem kolei – to ścieżka zawodowa, która gwarantuje stabilne zatrudnienie.

Polecane oferty

 • Księgowa / Księgowy

  AZONIK sp. z o.o.   Białystok    praca stacjonarna
  specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  3 godz.
  ZAKRES OBOWIĄZKÓW: dekretowanie i księgowanie dokumentów, prowadzenie ewidencji środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, rozliczanie magazynu, ewidencja i kontrola rozrachunków z kontrahentami, udział w kalkulacji podatków CIT i VAT, sporządzanie raportów.
 • Spedytor międzynarodowy / Spedytorka międzynarodowa

  AZONIK sp. z o.o.   Białystok, Józefa Marjańskiego 3/309    praca stacjonarna
  specjalista (mid)  umowa o pracę  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  3 dni
  Obowiązki: planowanie, uzgadnianie warunków dostawy z przewoźnikiem, przygotowanie i wysyłka zamówienia transportowego, operacyjne prowadzenie transportu, kontrolowanie przez przewoźnika warunków dostawy, współpraca z innymi działami przedsiębiorstwa, informowanie klienta o postępie...
 • Magazynier

  Jett Studio Sp. z o.o.   Warszawa    praca stacjonarna
  pracownik fizyczny  umowa o pracę  pełny etat / część etatu  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
  4 dni
  Opis stanowiska: Przyjmowanie dostaw; Załadunek i rozładunek towarów; Prawidłowe rozlokowanie towarów w magazynie; Kompletowanie towarów według zamówienia oraz przygotowywanie wysyłek; Kontrola dokumentacji magazynowej, Rozliczenie się z dokumentów; Uczestnictwo w inwentaryzacjach...

Najnowsze artykuły

Praca po studiach – studia, które dają szansę na pracę

Praca po studiach – studia, które dają szansę na pracę

Tysiące maturzystów staje właśnie przed jedną z najważniejszych decyzji w życiu – wyborem kierunku studiów. Te powinny dać szansę na dobrze płatną pracę, gwarantować stabilną przyszłość, a przy tym być zgodne z zainteresowaniami oraz talentami kandydata. Jak osiągnąć takie optimum? Decyzję ułatwi Wam lista najpopularniejszych kierunków studiów oraz tych, po których zarabia się najwięcej.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Wystąpienia publiczne a trema – Ola Gościniak opowiada o swoich sposobach na lęk na scenie

Wystąpienia publiczne a trema – Ola Gościniak opowiada o swoich sposobach na lęk na scenie

– Znam tremę bardzo dobrze, często towarzyszy mi podczas różnych prelekcji, paneli dyskusyjnych czy nawet w czasie live w social mediach – przyznaje Ola Gościniak, przedsiębiorczyni z ogromnym doświadczeniem na scenie, organizatorka konferencji online i offline. W najnowszym artykule tłumaczy, jak się przygotowywać do wystąpień oraz jak się szybko uspokoić tuż przed wyjściem na scenę.

Nowoczesne metody rekrutacji – e-rekrutacja

Nowoczesne metody rekrutacji – e-rekrutacja

W zmieniającym się świecie e-rekrutacja nie oznacza już tylko scrollowania ogłoszeń i wysyłania e-maili. W procesach naboru coraz częściej wykorzystuje się bio-dane oraz narzędzia oparte na sztucznej inteligencji, np. Direct Match pozwalający na szybkie dopasowanie najlepszych kandydatów do stanowiska. Zobacz krótki przewodnik po nowoczesnych metodach selekcji pracowników.

Mama w pracy – jakie ma uprawnienia?

Mama w pracy – jakie ma uprawnienia?

– Nawet gdy oboje rodzice pracują na cały etat i mają dzieci między 1-9 rokiem życia, to w aż 68 proc. przypadków opieka spada na kobietę. Ta prawidłowość utrzymuje się również, gdy kobieta zarabia więcej, czyli jest głównym żywicielem rodziny – zauważa Sylwia Ziemacka z Fundacji Share The Care. Co musi się zmienić w praktykach firm i czym jest tzw. kara za macierzyństwo na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.