Branża IT oferuje wiele stanowisk i możliwości pracy. Swoje działania możesz wykonywać bezpośrednio w terenie, jako Onsite Technician, lub rozwiązując złożone problemy informatyczne, jako specjalista Service Desk. Ze względu na różnorodność zawodów w branży IT, postanowiliśmy przybliżyć Ci trzy wybrane stanowiska.
Najnowsze artykuły - IT i nowe technologie
Dynamicznie rozwijająca się branża technologiczna czeka na kandydatów! IT to bez wątpienia branża przyszłości. Zobacz, jak rozpocząć karierę jako programista, tester, informatyk lub developer, jakich spodziewać się zarobków i gdzie można dostać w Polsce pracę w branży technologicznej.
Praca w branży IT
Analityk IT - wymagania, ścieżka kariery, wynagrodzenie
Z czym kojarzy nam się branża IT? Z najczęściej spotykanych odpowiedzi dowiadujemy się, że to praca programistów i administratorów, a czasami też szeroko rozumianego wsparcia.
Software developer: kim jest, zadania, perspektywy
Od ponad 10 lat trwa boom na software developerów. Kim jest software developer? Jak wygląda ścieżka kariery i czy zakres obowiązków zawsze wygląda tak samo?
Rzeczywistość rozszerzona na wyciągnięcie ręki
Dzięki rozszerzonej rzeczywistości wchodzimy w nowy wymiar interakcji z obrazem, umiejętnie wykorzystując narzędzia naszego codziennego użytku.
Kobiety w branży IT
Czas przełamać stereotypy.
Sztuczna Inteligencja (AI) & Uczenie Maszynowe (ML) & Big Data — przyszłość skupiona wokół danych
W 2012 roku Harvard Business Review określił stanowisko Data Scientist mianem najbardziej seksownego zawodu XXI wieku. Mimo iż od czasu publikacji artykułu upłynęło 7 lat, to ocena HBR jest nadal trafna.
Od juniora do seniora Javy. Zaplanuj swoją karierę w IT!
Język Java od kilku lat należy do najpopularniejszych języków programowania. W serwisie Praca.pl miesięcznie pojawia się około 300 ogłoszeń dla programisty Java*. Jak wyglądają początki w branży oraz przebieg całej kariery zawodowej?
Workplace Of The Future – przyszłość czy już codzienność
Automatyzacja kojarzy się z maszynami wykonującymi mechaniczne czynności w fabrykach czy androidami przypominającymi wyglądem człowieka.
Polecane oferty
-
Senior PHP Software Engineer
Dotlinkers Sp. z o.o. [Ltd.] Kraków praca hybrydowaspecjalista mid / senior / ekspert umowa o pracę pełny etat 25 000 zł brutto/mies. aplikuj szybko aplikuj bez CV
Najnowsze artykuły
12 błędów podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Specjalistka HR wyjaśnia, czego nie robić na rozmowie o pracę
– Oprócz podstawowych błędów, takich jak brak przygotowania czy nieodpowiednia mowa ciała, istnieje wiele subtelnych kwestii, które mogą zdecydować o tym, czy otrzymasz ofertę pracy – wyjaśnia Agnieszka Ciećwierz. Specjalistka ds. HR wymienia 12 największych błędów na rozmowie o pracę, podaje przykłady i radzi, jak wybrnąć z sytuacji. Gorąco polecamy każdej osobie szukającej pracy!
Powódź w Polsce – jakie prawa ma pracownik? Obowiązki pracodawcy
Powódź to nie tylko ogromne straty dobytku, zagrożenie dla życia i zdrowia, ale też lęk o przyszłość i zapewnienie środków do życia. Wskutek powodzi wiele osób nie pojawiło się dziś w pracy – i prawdopodobnie szybko do niej nie wróci. Jakie prawa przysługują pracownikowi w czasie powodzi? Jak skorzystać z tzw. zwolnienia od pracy z powodu siły wyższej?
Prokrastynacja – czym jest, po czym poznać chorobę cywilizacyjną, przyczyny
„Dziś już na pewno wykonam to zadanie. Dziś, nie jutro. Muszę to zrobić teraz. W końcu to ostateczny termin, czy raczej trzeci ostateczny, bo dwa poprzednie udało się przesunąć..." A potem, mimo silnej presji i motywacji, orientujesz się, że minął dzień, a Ty znów niczego nie zrobiłeś. Brzmi znajomo? A jednak z prokrastynacją można wygrać! Oto co może pomóc w walce z odkładaniem na później.
Praca zdalna a zdrowie psychiczne – wywiad z psycholog dr Beatą Rajbą
– Mitem jest to, że era pracy zdalnej dobiega końca – zauważa psycholog dr Beata Rajba. Wyjaśnia, że najlepiej w home office radzą sobie ci, którzy są z natury sumienni, bo nie potrzebują stałej motywacji i nadzoru. Kłopoty mogą mieć zaś ci, którym bez presji trudno przestrzegać deadline'ów, a także osoby z wysokim lękiem społecznym: w izolacji czują się dobrze, ale ich fobia się pogłębia.
Alergik w pracy
Zatkany nos i ból głowy jesienią zwykle tłumaczymy sezonowym przeziębieniem. Tymczasem powodem złego samopoczucia może być też alergia. I choć doskwiera także w pracy, wielu ją ukrywa. – Pracownicy najczęściej nie są zainteresowani rozpoznaniem choroby zawodowej i nie zgłaszają objawów chorobowych w trakcie badań okresowych – zauważa prof. dr hab. n. med. Cezary Pałczyński. Dlaczego?
Sztuczna inteligencja sprawdza Twoje CV – jak przejść z sukcesem rekrutację?
Systemy ATS wybierające CV, chatboty rekrutacyjne, algorytmy AI analizujące wideo z rozmów o pracę... Brzmi jak science fiction, a taka już jest rzeczywistość procesów rekrutacji. – Przygotowanie CV z myślą o AI jest kluczowe, by przejść z sukcesem wstępną selekcję – tłumaczy ekspertka HR Agnieszka Ciećwierz. Jak napisać CV „pod algorytm" i gdzie jeszcze spodziewać się weryfikacji przez AI?