Lista stanowisk - Rezydent

Rezydent

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Rezydent to osoba zatrudniona w biurze turystycznym, jako osoba organizująca warunki dla funkcjonowania jego oferty poza granicami kraju. Rezydent przebywa na terenie danego kraju przez dany okres czasu (zazwyczaj pół roku lub rok) i przyjmuje wysyłane w ten rejon grupy wycieczek, organizowanych przez zatrudniające go biuro podróży. Rezydent realizuje rezerwacje, wynajmuje pokoje hotelowe, zamawia bilety do kin i teatrów, organizuje transport i zakwaterowanie na miejscu w imieniu biura podróży. Dlatego też stanowisko rezydenta obejmują osoby najbardziej doświadczone w branży turystycznej, znające dany region od podszewki, władające lokalnym językiem na poziomie zaawansowanym, i posiadające szeroką siatkę kontaktów. Rezydent otrzymuje od biura podróży zakwaterowanie i dogodne warunki do funkcjonowania poza granicami kraju przez długi okres czasu.


WYMAGANIA

Wykonywanie obowiązków rezydenta jest możliwe w przypadku osób posiadających doświadczenie na różnorodnych stanowiskach branży turystycznej. Wyjazd do określonego państwa w imieniu biura nie jest możliwy bez posiadania znajomości tamtejszego języka na poziomie zaawansowanym oraz tamtejszej kultury, charakterystyki regionu w szerokim tego słowa znaczeniu. Rezydent musi odznaczać się ponadprzeciętną komunikatywnością, odpowiedzialnością i uczciwością. Życie na rachunek biura, w którym dana osoba została zatrudniona to sytuacja wygodna, lecz także sprowadzająca na nią dużą odpowiedzialność.


WARUNKI PRACY

Jak wcześniej już wspomniano, rezydent jest pracownikiem biura podróży delegowanym do konkretnego kraju na dłuższy okres czasu i załatwiający formalności na miejscu w jego imieniu. Długi pobyt poza miejscem zamieszkania może godzić w życie prywatne pracownika.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w licznych biurach podróży, organizujących wycieczki zagraniczne.


ZAROBKI

Zarobki rezydentów, legitymujących się dużym doświadczeniem mogą sięgać 10 000 złotych brutto miesięcznie, przy czym większość kosztów utrzymania na miejscu pokrywa biuro podróży.

Praca Rezydent
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.