Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. SEM, SEO

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Stanowisko specjalisty do spraw SEM i SEO jest w praktyce niemal tożsame z profesją pozycjonera stron internetowych. Całokształt działań pozycjonowania i optymalizacji (weryfikacji i modyfikacji kodu strony pod kątem jak najwyższej jej atrakcyjności w oczach wyszukiwarki) odbywa się w przestrzeni wirtualnej, a w dalszej perspektywie ma na celu zmaksymalizowanie współczynników oglądalności danej witryny, a więc i maksymalizacji zysków firmy za nią stojącej. Dlatego też pozycjonowanie dotyczy zazwyczaj stron komercyjnych, promujących daną markę lub działalność zarobkową, lub stworzonych celem pozyskiwania zysków z umieszczonych na niej reklam, etc. Pozycjoner stron internetowych należy do tak zwanych „zawodów przyszłości”, których popularność w ostatnich latach stale rośnie. Na pozycjonowanie strony www decyduje się obecnie przeważająca część przedsiębiorców, chcących zaistnieć na łamach sieci Internet.


WYMAGANIA

Przed osobami zainteresowanymi pracą w charakterze pozycjonera stron internetowych stawia się przede wszystkim wymagania dotyczące ich wykształcenia – preferowani są kandydaci, legitymujący się wyższym wykształceniem informatycznym, lub innym o podobnym charakterze. Potencjalni pracodawcy zwracają także szczególną uwagę na dotychczasowe doświadczenie pracownika, pozyskane w pracy na podobnym stanowisku. Pozycjoner musi wykazać się sporą dozą kreatywności i intuicji w projektowaniu strategii pozycjonowania danej strony. Proces ten nie jest bowiem całkowicie znormalizowany, w odniesieniu do poszczególnych projektów trzeba stosować zróżnicowane techniki i metody pozycjonowania i optymalizacji.


WARUNKI PRACY

Praca pozycjonera stron internetowych jest pracą wykonywaną przed ekranem komputera. Do pozostałych obowiązków pozycjonera należy przyjmowanie zleceń od klientów i administratorów witryn internetowych i uzgadnianie szczegółów realizacji usługi. Pozycjonowanie stron www jest procesem długotrwałym, dlatego też współpraca przebiega długofalowo.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia w charakterze pozycjonera stron internetowych stwarzają liczne firmy oferujące kompleksową obsługę firm w internecie, oraz firmy wyspecjalizowane w pozycjonowaniu i optymalizacji stron. Pozycjonerzy wielokrotnie decydują się także na pracę wolnego strzelca, poszukując indywidualnych zleceń za pośrednictwem internetu.


ZAROBKI

Przeciętne zarobki pozycjonera stron internetowych przekraczają kwotę 3000 złotych brutto miesięcznie.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Specjalista ds. SEM, SEO

zobacz więcej ofert pracy dla Specjalista ds. SEM, SEO