Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Kadra zarządzająca
Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu

Lista stanowisk - Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu

Polecane oferty - Kadra zarządzająca

  • Dyrektor sprzedaży i marketingu – projekt greenfield

    ManpowerGroup   Brzeg    praca stacjonarna
    dyrektor  umowa o pracę / kontrakt B2B  pełny etat
    3 dni
    Zadania: Pozyskiwanie i budowanie relacji z klientami z branży automotive (elementy do silników elektrycznych i hybrydowych) Opracowanie i wdrożenie kompleksowych strategii sprzedaży i marketingu zgodnie z celami strategicznymi firmy; Analiza trendów rynkowych, konkurencji oraz potrzeb...

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Dyrektor do spraw sprzedaży i marketingu to jedno z najważniejszych stanowisk w kadrze zarządzającej. Osoba obsadzona na tym stanowisku jest odpowiedzialna, w największym uogólnieniu, za planowanie strategii handlowo-marketingowej przedsiębiorstwa, które to zadanie wykonuje we współpracy z podległym zespołem specjalistów, którego działania nadzoruje i koordynuje. Dyrektor monitoruje otoczenie rynkowe, analizuje pozyskane dane, bierze udział w ustalaniu cen, oferowanych przez firmę produktów i usług, przygotowuje strategię promocji tychże w najbliższym okresie czasowym, wybierając grupę docelową, kanały dystrybucji, i wiele innych czynników. Dyrektor utrzymuje stałe kontakty z zewnętrznymi jednostkami, biorącymi udział w realizowaniu strategii marketingowej przedsiębiorstwa, a także współpracuje z działem public relations i kontroluje jego działania.

WYMAGANIA

Osoba, aplikująca na stanowisko dyrektora do spraw sprzedaży i marketingu musi przede wszystkim legitymować się wyższym wykształceniem, pozyskanym na jednym z kierunków uczelni ekonomicznej. Musi także posiadać wieloletnie doświadczenie w dziedzinie sprzedaży, marketingu, public relations, reklamy i promocji i pochodnych dziedzin – osoba obsadzona na tym stanowisku powinna odznaczać się obszerną wiedzą z pogranicza wielu dziedzin. Konieczne będą także zdolności kierowania kapitałem ludzkim, oraz organizacji pracy własnej i podległych pracowników. Znajomość branży i obowiązującego prawa, związanego z prowadzonymi przez dyrektora działaniami jest również wymagana. Dyrektor musi posiadać umiejętność obsługi komputera na poziomie zaawansowanym.

WARUNKI PRACY

Praca dyrektora do spraw sprzedaży i marketingu jest pracą częściowo biurową, wykonywaną za pośrednictwem komputera (sporządzanie analiz, opracowywanie procedur i planów strategii przedsiębiorstwa), lecz także polegającą na bezpośrednich kontaktach z jednostkami wewnętrznymi i zewnętrznymi, które biorą udział w realizowaniu strategii handlowej i marketingowej firmy. Dyrektor może spodziewać się służbowego telefonu komórkowego i komputera przenośnego, a także służbowego samochodu.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje w wielu firmach, obracających się w bardzo różnych sektorach rynku.

ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku przeważnie przekraczają 20000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.