Praca.pl Poradniki Rynek pracy
Krupier - jak zostać, szkolenia, zarobki

Krupier - jak zostać, szkolenia, zarobki

 
Krupier - jak zostać, szkolenia, zarobki

Krupier

 

Miejscem pracy krupiera jest kasyno. Osoba na tym stanowisku zajmuje się obsługą gier hazardowych (najpopularniejsze z nich to ruletka, poker i Black Jack).


Podczas swojej pracy w kasynie krupier może pełnić kilka funkcji. Może być obserwatorem, kontrolować tylko przebieg gry, ale przede wszystkim praca krupiera kojarzy się z aktywnym udziałem w grze - rozdawaniem kart, dokładaniem, tasowaniem, zbieraniem żetonów i wypłacaniem wygranej.

 

Stanowisko krupiera to wymagająca praca pod względem fizycznym, wiąże się z długimi godzinami stania przy stole. Warto też pamiętać, że jeśli będziemy chcieli pracować jako krupier, praca może odbywać się w godzinach nocnych lub wczesnoporannych. Kasyna często są otwarte całą dobę.

 

Zarówno krupier, jak i krupierka, w kasynie będą zobligowani do noszenia odpowiedniej odzieży. Koszule, spodnie od garnituru dla panów, spódnice i szpilki dla pań – takiego stroju może wymagać pracodawca. Krupier czy krupierka muszą pamiętać, że ich stanowisko ma wpływ na wizerunek firmy i na budowanie długotrwałych relacji z klientami.

 

Jak zostać krupierem

 

Od osoby, która chce zostać krupierem, wymaga się pewnych predyspozycji. Przede wszystkim niezbędna jest umiejętność szybkiego liczenia i znajomość gier, które w przyszłości ma prowadzić.
Taka osoba powinna być odporna na stres, asertywna, ale jednocześnie umiejąca zadbać o dobrą i przyjazną atmosferę przy swoim stole.
Dużą uwagę zwraca się również na dłonie osoby aplikującej na stanowisko krupiera. Zadbane, z długimi palcami na pewno będą stanowić dodatkowy atut.

Kasyna stawiają również wymóg niekaralności. Jeśli chodzi o wykształcenie, to najlepiej mieć ukończone minimum średnie. Przyda się też znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

 

Szkolenia krupierskie

 

Co do dalszych umiejętności, to całą wiedzę praktyczną zdobywa się na szkoleniu krupierskim, organizowanym już bezpośrednio przez przyszłego pracodawcę. Umiejętność szybkiego rozdawania kart, obliczania wygranych, układania i zbierania żetonów, to tylko niektóre z zajęć zaplanowanych dla przyszłego krupiera. Trzeba być przygotowanym na to, że podczas przebiegu szkolenia (które trwa kilka tygodni) będzie występowała silna selekcja.

Jeśli zastanawiamy się jak zostać krupierem, najlepiej szukać ogłoszeń na to stanowisko i zgłosić się na szkolenie krupierskie.

 

Oprócz prowadzenia gier, krupier może doskonalić się w umiejętnościach manualnych potrzebnych na swoim stanowisku. Kasyna, które wynajmują swoje pomieszczenia do różnych eventów, mają w ofertach często także pokazy krupierskie. Umiejętności krupierskie zaprezentowane w odpowiedniej oprawie mogą być naprawdę bardzo atrakcyjnym widowiskiem.

 

Krupier zarobki

 

Na stanowisku krupiera zarobki orientacyjnie kształtują się na poziomie od ok. 1700 do 3000 zł. Jednak do tego dochodzą jeszcze napiwki. To, ile zarabia krupier, będzie oczywiście zależało również od stanowiska i stażu pracy.

Więcej artykułów "Rynek pracy"

Polecane oferty

Najnowsze artykuły

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!