Wybrana kategoria

Jak zarobić w wakacje

2019-06-19

Praca w wakacje

 

Obecnie duża część uczniów oraz studentów decyduje się na pracę na wakacje. Pozwala to podreperować budżet, zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe oraz zapełnić luki w CV. Potencjalny przełożony zobaczy także, że jesteśmy zaradni, otwarci i chętni do nauki. Warto zatem znaleźć zatrudnienie na okres letniej przerwy. Większość takich prac można wykonywać bez doświadczenia. Jeżeli nie wiemy, jak zarobić w wakacje, to warto skorzystać z poniższego poradnika.

 

Praca dorywcza na wakacje

 

Poszukując zatrudnienia na wakacje warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co lubimy robić. Duża liczba studentów szuka pracy w gastronomii. W okresie letnim zapotrzebowanie na barmanów, barmanki czy kelnerów wzrasta. Większość restauracji otwiera ogródki, do których potrzebna jest dodatkowa obsługa. Praca w knajpach najczęściej wiąże się z pracą zmianową. Zarobki w pubach są bardzo różne. Dodatkowo dostaje się napiwki, które często przewyższają podstawową stawkę.

 

Kolejnym pomysłem może być opieka nad dzieckiem. Musimy jednak pamiętać, że często wiąże się to z wcześniejszym wstawaniem, co dla niektórych młodych ludzi jest wręcz awykonalne. Bycie nianią to dobry pomysł dla studentów pedagogiki, którzy mogą zdobywać pierwsze doświadczenia zawodowe.

 

Wiele przedsiębiorstw prowadzi na okres wakacji rekrutacje na płatne staże. Można także samemu wysłać aplikację do wymarzonej firmy z prośbą o przyjęcie na praktyki.

 

Innym pomysłem pracy dorywczej może być call center. W takich miejscach rotacja zatrudnionych osób jest zazwyczaj dość duża, dlatego szanse na znalezienie posady są całkiem spore. Dzięki tej pracy nauczymy się sztuki negocjacji oraz będziemy w stanie poćwiczyć radzenie sobie w nieprzyjemnych i stresujących sytuacjach, co zdecydowanie może wpłynąć na rozwój naszej kariery zawodowej.

 

Dla młodych ludzi mających tak zwane lekkie pióro idealnym zajęciem będzie pisanie artykułów. Praca copywritera jest z reguły pracą zdalną. Dodatkowo sami decydujemy, ile czasu poświęcimy na wykonanie zadań. Kolejna opcja to korepetycje. Jeżeli mamy zdolności matematyczne lub językowe, to na pewno znajdzie się jakiś uczeń, który ma poprawkę i musi podszkolić swoje umiejętności w zakresie przedmiotów szkolnych.

 

Część studentów decyduje się na wyjazd za granicę. Może to być świetny sposób na podszkolenie języka i zdobycie nowych ciekawych doświadczeń. Warto w tym przypadku skorzystać z usług biura pośrednictwa pracy, dzięki czemu mamy pewność, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Musimy bowiem uważać, żeby wybierać oferty mądrze i z rozwagą, aby nie paść ofiarą oszustwa.

 

Przeczytaj także: