Przegląd tygodnia 06.-12.05.2019

2019-05-10

#RynekPracy
Według 40% ankietowanych badania „Życie na emeryturze - wyobrażenia i postawy Polaków” emerytura to czas rozwijania pasji i hobby oraz moment, żeby wreszcie odpocząć. Czy też jesteście optymistami jeśli chodzi o emeryturę? Poznajcie wyniki badań

 

Szacunki dotyczące zjawiska mobbingu w Polsce nie napawają optymizmem. Wynika z nich, że w ostatnich kilku latach, nawet co szósty pracownik mógł paść ofiarą mobbingu, a co trzeci był świadkiem takiego traktowania innych. Przyczyn wzrostu skali zjawiska eksperci szukają w szalonym tempie życia i zachodzących w nim zmian i braku edukacji w tej materii. Polecamy artykuł w serwisie PulsHR.

Zmiany w Kodeksie Pracy dostosowujące do obowiązujących od zeszłego roku przepisów RODO wprowadzają ochronę pracowników przed zbędnym monitoringiem oraz prawo do odmowy podania informacji zbędnych z punktu widzenia określonych w umowie o pracę obowiązków. Chcecie poznać szczegóły? Polecamy artykuł na portalu prawo.pl

#LiczbaTygodnia
W tym tygodniu odwiedzający nasz portal i poszukujący pracy w województwie małopolskim znaleźli ponad 2000 oferty pracy.

 #WartoWiedzieć
Dla większości Polaków, moment przejścia na emeryturę jest finansowym szokiem. Dochody są mniejsze, a wydatki pozostają przecież na podobnym poziomie. Każdy zastrzyk gotówki będzie zatem mile widziany. Czy możliwa jest dodatkowa praca na emeryturze? Jak wysokie mogą być zarobki emeryta? I o czym powinien pamiętać emeryt na etacie?
Zapraszamy do naszego artykułu. 

 


#Doradzamy

Na polskim rynku pracy brakuje mnóstwa inżynierów i specjalistów z różnych branż technicznych. Nowe technologie docierają do nas każdego dnia, więc warto sprawdzić w jakich obszarach najłatwiej o karierę i jakie są perspektywy na przyszłość.

Polecamy Poradnik Praca.pl :) 

  

 

Przeczytaj także:

Skomentuj