Lista stanowisk - Rewident Taboru Kolejowego

Rewident Taboru Kolejowego

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Rewident taboru kolejowego jest pracownikiem kolei odpowiedzialnym za weryfikowanie stanu technicznego taborów kolejowych przyjeżdżających na stację docelową lub podstawianych do odjazdu. Na osobie zatrudnionej w tym charakterze spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo podróżnych i innych osób przebywających w pociągu – rewident ma obowiązek zgłoszenia znalezionych usterek dyżurnemu ruchu celem odstawienia danego wagonu lub lokomotywy do warsztatu. Równie istotną czynnością realizowaną przez rewidenta taboru kolejowego jest sprawdzanie aktualności ostatniej rewizji i weryfikowanie poprawnej naprawy ewentualnych usterek, które wykryto w jej trakcie. Osoba zatrudniona na tym stanowisku skupia się głównie na sprawdzaniu stanu technicznego hamulców poszczególnych wagonów i mierzeniu nacisku na osie tychże.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym wymogiem, stawianym przed osobami zainteresowanymi zatrudnieniem w charakterze rewidenta taboru kolejowego jest konieczność posiadania wykształcenia zawodowego, pozyskanego w jednej spośród szkół kolejowych. Kandydat przyjmowany jest zazwyczaj na staż, podczas którego zaznajamia się go z podstawowymi zasadami panującymi na stanowisku jego pracy. Po ukończeniu stażu (zazwyczaj kilkumiesięcznego) kandydat podchodzi do egzaminu; pozytywny wynik skutkuje ofertą stałego zatrudnienia na tym stanowisku. W zawodzie pracują niemal wyłącznie mężczyźni.


WARUNKI PRACY

Praca rewidenta taboru kolejowego wiąże się, jak wcześniej wspomniano, z dużą odpowiedzialnością związaną z bezpieczeństwem podróżnych i personelu pociągu. Codzienne obowiązki sprowadzają się do wykonywania prostych czynności kontrolnych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają w tym przypadku kolejowe przedsiębiorstwa transportowo - logistyczne.


ZAROBKI

Zarobki rewidenta taboru kolejowego oscylują przeważnie w okolicach średniej krajowej.

Praca Rewident Taboru Kolejowego
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Jakie wybrać rośliny do biura?

Jakie wybrać rośliny do biura?

Nie w każdym wnętrzu sprawdzi się ponadczasowa paprotka, nie wszędzie pasuje klasyczny fikus. W przyjaznym dla psów wnętrzu warto rozważyć palmę Areka, w biurze bez okien monsterę, a w open space choćby pachirę. Wiosna to dobry czas na znalezienie dla swojego biura nowej aranżacji roślinnej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin i jak stworzyć w swojej firmie zielone biuro.

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.