Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Marketing / Reklama / PR
Kierownik Działu Komunikacji i Wystawiennictwa

Lista stanowisk - Kierownik Działu Komunikacji i Wystawiennictwa

Kierownik Działu Komunikacji i Wystawiennictwa

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik działu komunikacji i wystawiennictwa jest osobą nadzorującą i koordynującą działania zespołu powołanego do realizowania ekspozycji, mających zmaksymalizować atrakcyjność produktów w oczach konsumentów, a więc zmaksymalizować wyniki finansowe firmy. Kierownik opracowuje projekty wizualnego zagospodarowania przestrzeni wystawowej sklepu lub marketu, a także weryfikuje i nadzoruje realizację projektów, pochodzących z zewnętrznych źródeł. Kierownik nawiązuje kontakty i negocjuje warunki współpracy z zewnętrznymi wykonawcami i podwykonawcami projektów, a także agencjami reklamowymi i innymi współpracownikami firmy. Kierownik nadzoruje codzienne prace osób zaangażowanych w wykonywanie ekspozycji na terenie sklepu, kontroluje także bieżące realizowanie budżetu, przewidzianego dla konkretnych projektów.


WYMAGANIA

Wśród najczęściej spotykanych wymagań kwalifikacyjnych, jakich spodziewać się mogą osoby zainteresowane pracą w charakterze kierownika działu komunikacji i wystawiennictwa, najważniejszym jest obowiązek posiadania wyższego wykształcenia, zdobytego na kierunku związanym z marketingiem i zarządzaniem, lub, artystycznym, takim jak dekoratorstwo lub wystrój wnętrz. Potencjalni pracodawcy zwracają także uwagę na posiadane przez kandydatów doświadczenie – co najmniej kilkuletnie na stanowisku merchandisera, a także kierowniczym, związanym z projektowaniem ekspozycji sklepowych. Kierowniczy charakter stanowiska wymusza konieczność posiadania zdolności zarządzania kapitałem ludzkim, oraz organizowania pracy własnej i podległego personelu. Kierownik utrzymuje kontakty z wieloma jednostkami wewnętrznymi i zewnętrznymi, dlatego też oczekuje się od niego predyspozycji interpersonalnych. Obszar działalności kierownika sprawia, że powinien posiadać on zdolności plastyczne, umiejętność myślenia przestrzennego, etc.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy kierownika działu komunikacji i wystawiennictwa jest przede wszystkim obszar obiektów, w których organizowane są ekspozycje według jego projektu, lub realizowane pod jego nadzorem.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Stanowisko funkcjonuje przede wszystkim w dużych sieciach sklepów i marketów.


ZAROBKI

Zarobki na tym stanowisku rozpoczynają się od kwoty 4000 złotych brutto miesięcznie i mogą wzrastać, w zależności od wielkości firmy i umiejętności pracownika.

Praca Kierownik Działu Komunikacji i Wystawiennictwa
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Chroniczne zmęczenie – objawy, jak sobie radzić?

Kilkudniowy urlop nie pozwolił Ci wypocząć? Nie pamiętasz, kiedy ostatnio czułeś się wyspany i nawet proste czynności wysysają z Ciebie całą energię? To może nie być zwykłe zmęczenie, ale poważniejsza dolegliwość. Wyjaśniamy, jakie są symptomy syndromu chronicznego zmęczenia, kiedy warto zwrócić się do specjalisty oraz co może pomóc złagodzić objawy CFS.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.