Lista stanowisk - Specjalista ds. Gospodarki Odpadami

Polecane oferty - Rolnictwo / Ochrona środowiska

  • Młodszy Specjalista / Młodsza Specjalistka ds. logistyki

    REMONDIS Sp. z o.o. - Warszawa   Warszawa, Zawodzie 18    praca stacjonarna
    młodszy specjalista (junior)  umowa o pracę  pełny etat
    1 godz.
    Zakres obowiązków: Tworzenie raportów z realizacji usług, Weryfikacja pracy pojazdów w systemie GPS, Współpraca z innymi działami firmy oraz klientami, Weryfikacja czasu pracy na podstawie kart pracy oraz tachografów, Rozpatrywanie reklamacji, Obsługa systemu BDO.
  • Pracownik centrum recyklingu z językiem niemieckim

    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  rekrutacja online
    3 godz.
    Obowiązki: odbiór i kontrola, a także dalsze przetwarzanie i obróbka dostarczonych odpadów; pomoc dostawcom w znalezieniu odpowiednich stacji rozładunku odpadów; opieka nad klientami w naszym zakładzie utylizacji odpadów; utrzymanie bezpieczeństwa, porządku i czystości w centrum...

Specjalista ds. Gospodarki Odpadami

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista w zakresie gospodarki odpadami jest pracownikiem instytucji, zajmującej się szeroko pojętą ochroną środowiska, lub przedsiębiorstwa generującego duże ilości szkodliwych dla środowiska odpadów, odpowiedzialną za opracowywanie metod likwidacji i utylizacji odpadów i realizowanie szeregu formalności związanych z tym procesem. W przypadku osoby zatrudnionej w urzędzie, specjalista zajmuje się wydawaniem pozwoleń na wytwarzanie odpadów, ich magazynowanie, przetwarzanie, etc., a także wydawaniem decyzji w zakresie wielu innych procesów objętych ustawą Prawo ochrony środowiska i innych aktów prawnych, regulujących powyższe kwestie. Specjalista przyjmuje wnioski petentów i udziela szczegółowych informacji w sprawach dla nich niejasnych. Każdy przyjęty przez specjalistę wniosek i każda decyzja wydana przez niego podjęta jest rejestrowana w podległym dziale.


WYMAGANIA

Pierwszym i najważniejszym warunkiem, którego spełnienie otwiera drogę do wykonywania zawodu specjalisty ds. gospodarki odpadami, jest konieczność posiadania wyższego wykształcenia, pozyskanego na kierunku ochrona środowiska, lub inżynieria środowiska. Potencjalni pracodawcy zwracają szczególną uwagę na praktyczne doświadczenie, posiadane przez kandydata i pozyskane w pracy na stanowisku o podobnym zakresie obowiązków. Niezwykle istotna jest w tym przypadku także wiedza z zakresu obowiązujących przepisów prawnych związanych z ochroną środowiska, oraz kodeksu postępowania administracyjnego. Obsługa komputera na poziomie przynajmniej podstawowym będzie także konieczna.


WARUNKI PRACY

Praca specjalisty do spraw gospodarowania odpadami sprowadza się w praktyce do wykonywania szeregu prac administracyjnych, zróżnicowanych w zależności od miejsca zatrudnienia.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Możliwości zatrudnienia stwarzają, jak wspomniano już wcześniej, instytucje publiczne, zajmujące się szeroko rozumianą ochroną środowiska, a także prywatne firmy i przedsiębiorstwa produkcyjne lub przemysłowe, generujące znaczne ilości odpadów szkodliwych dla środowiska naturalnego.


ZAROBKI

Zarobki osoby obsadzonej na tym stanowisku mogą sięgać kwoty 4000 złotych brutto miesięcznie.

Praca Specjalista ds. Gospodarki Odpadami
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Rolnictwo / Ochrona środowiska

  • Specjalista / Specjalistka ds. logistyki odpadów specjalnych

    REMONDIS Sp. z o.o.   Polkowice, ul. Jana Wyżykowskiego 8    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat
    3 dni
    Twój dzień pracy będzie składał się z: realizacji obsługi klienta na podstawie otrzymanych zamówień; kontaktu z klientami i podwykonawcami; obsługi systemu informatycznego funkcjonującego w Spółce; prowadzenia dokumentacji;

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.