Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NEWEST JOBS - Trener

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Trener - osoba zajmująca się przygotowaniem fizycznym i psychicznym swoich podopiecznych (najczęściej grupy) w wielu dziedzinach życia, ale przede wszystkim sportu. Najczęściej wyspecjalizowany jest w jednej, konkretnej dyscyplinie (np. piłka nożna, koszykówka czy gimnastyka). Jego zadaniem jest motywowanie i wyszkolenie osób, z którymi pracuje.


WYMAGANIA

Trener musi mieć odpowiednie wykształcenie, najlepiej sportowe (wychowanie fizyczne na AWF), ponieważ trener powinien być świadom możliwości organizmu zawodnika oraz technik treningowych. Musi posiadać umiejętność motywowania zespołu i umiejętności dydaktyczne.


WARUNKI PRACY

Miejscem pracy trenera jest przeważnie sala gimnastyczna lub przestrzeń otwarta. Jego praca polega na współpracy z zespołem.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Trenerzy znajdą pracę w klubach lub na zasadzie indywidualnych kontraktów ze sportowcami. Zazwyczaj pierwsze kroki w karierze trenera stawiane są w klubie podczas pracy z dziećmi i młodzieżą. Wraz ze zdobywaniem doświadczenia i pogłębianiem wiedzy oraz osiąganiem wyników sportowych możliwy jest awans na np. asystenta trenera pierwszej drużyny. Szczytem kariery jest zazwyczaj stanowisko selekcjonera kadry narodowej zarezerwowane dla najlepszych fachowców.


ZAROBKI

Zarobki trenera zależą od tego z kim pracuje. Szkolenie dzieci i młodzieży w niewielkim klubie zazwyczaj wiąże się z niewielką pensją rzędu kilkuset zł. Większe pieniądze zarabiają trenerzy sportowców zawodowych. Najlepsi fachowcy lub trenerzy popularnych dyscyplin, jak piłka nożna, mogą zarabiać od kilku do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie.

NEWEST JOBS - Trener

see more jobs for Trener