Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Budownictwo / Geodezja
Kierownik Działu Kosztorysów

Lista stanowisk - Kierownik Działu Kosztorysów

Polecane oferty - Budownictwo / Geodezja

  • Specjalista / Inżynier ds. Ofertowania branża: budowlana, sanitarna i elektryczna

    Climamedic Sp. z o.o. Sp.k.   Reguły    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista junior / mid / senior  umowa o pracę / o dzieło / zlecenie / kontrakt B2B  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    22 godz.
    Szczegółowa analiza merytoryczna i techniczna dokumentacji oraz zgłaszanie ewentualnych uwag, Rozsyłanie zapytań ofertowych do dostawców i podwykonawców wraz z weryfikacją poprawności dostarczonych ofert, Sporządzanie opisu określającego rodzaj i ilość materiałów, Przygotowywanie...

Kierownik Działu Kosztorysów

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Kierownik działu kosztorysów przede wszystkim koordynuje pracami podległego sobie zespołu, który wypełnia za niego część obowiązków zawierających się w przygotowywaniu kosztorysów konkretnych przedsięwzięć. Kosztorysy to dokumenty, zawierające dokładne wyliczenie kosztów danego przedsięwzięcia, stanowisko kosztorysanta a więc i kierownika ds. kosztorysów jest najczęściej obecne w branży budowlanej, energetycznej, czy architektonicznej. Kierownik na co dzień zbiera oferty od dostawców i podwykonawców, porównując je i na podstawie wyciągniętych wniosków składa przełożonym kompleksowe propozycje kosztorysów, które powinny być możliwie najlepszym kompromisem pomiędzy ceną a jakością. W tym celu dokonuje niezbędnych kalkulacji, rozważając wszystkie możliwe kombinacje. Obecnie, zadanie to jest ułatwione - korzysta się ze specjalistycznego oprogramowania komputerowego, służącego do przeprowadzania tych obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym.


WYMAGANIA

Z racji wysokiej odpowiedzialności, jaka spoczywa na kierowniku działu kosztorysów, wymagane jest wyższe wykształcenie techniczne lub ekonomiczne, wieloletnie doświadczenie na stanowisku pracownika działu kosztorysów, a także szereg cech osobowościowych - samodyscyplina, umiejętność analitycznego myślenia, podejmowania decyzji pod presją czasu, etc. Istotna jest także biegła obsługa komputera, z naciskiem na oprogramowanie specjalistyczne. Większość firm zawiera w wymogach także znajomość branży, w której się ona obraca, jest to faktycznie niezwykle ważne ze względu na konieczność porównywania przez kosztorysantów towarów i usług dotyczących danej działalności.


WARUNKI PRACY

Godziny pracy kierownika ds. kosztorysowania podzielone są między zajęcia typowo biurowe, wykonywane przed ekranem komputera, oraz kontaktowanie się z podwykonawcami i dostawcami, których usługi mogą znaleźć się w kosztorysie. Kierownik wielokrotnie zasięga także opinii i konsultuje swoje zamiary z innymi działami firmy.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Potencjalne miejsca zatrudnienia, w których osobny dział kosztorysów ma rację bytu to duże przedsiębiorstwa, zajmujące się produkcją, lecz także mniejsze firmy, w których dział kosztorysów będzie zawierał proporcjonalnie mniejszą liczbę stanowisk. Jak już wcześniej wspomniano największe możliwości zatrudnienia oferuje branża budowlana.


ZAROBKI

Zarobki, w zależności od wielkości firmy i województwa, w którym funkcjonuje plasują się w zakresie od dwóch do ośmiu tysięcy złotych netto.

Praca Kierownik Działu Kosztorysów
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.