Praca.pl Poradniki Lista stanowisk Doradztwo / Konsulting
Specjalista ds. Zarządzania Projektami

Lista stanowisk - Specjalista ds. Zarządzania Projektami

Polecane oferty - Doradztwo / Konsulting

Specjalista ds. Zarządzania Projektami

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Specjalista ds. zarządzania projektami zajmuje się samodzielnym przygotowywaniem i realizacją poszczególnych projektów w firmie. Mogą to być projekty informatyczne, a także telekomunikacyjne, finansowe czy usługowe. Do jego obowiązków należy: opracowywanie i wdrażanie przyjętej koncepcji działań, zarządzanie podległym mu zespołem, analiza rynku, nadzór nad przestrzeganiem procedur oraz badanie efektów prowadzonych działań (raporty końcowe). Zajmuje się też kontaktami firmy „na zewnątrz”, czyli współpracuje z podmiotami, które są potencjalnymi odbiorcami nowych usług, podwykonawcami, oraz uczestniczy w prezentacjach i szkoleniach na temat nowego projektu. W codziennej pracy jego przełożonym jest project manager lub bezpośrednio dyrektor działu.

WYMAGANIA

Na tym stanowisku wymagane jest wykształcenie wyższe, preferowane z zakresu zarządzania lub kierunkowe dla branży, w której dany pracownik realizuje projekty. Kompetencje można podnosić poprzez studia MBA lub podyplomowe. Bardzo ważne jest też doświadczenie w kompleksowym prowadzeniu projektów (planowanie, realizacja i kontrola wykonywania zadań), zarządzaniu dostępnym budżetem oraz ocenie ryzyka, a także dobra znajomość języka angielskiego. Inne języki obce są dużym atutem.

Specjalista ds. zarządzania projektami powinien się też cechować m.in. zdolnościami do zarządzania zespołem, umiejętnościami negocjacyjnymi i analitycznymi, odpornością na stres, samodzielnością i odpowiedzialnością za wykonywane zadania. Praca wymaga częstych kontaktów z innymi ludźmi, więc niezbędna jest też dobra prezencja, wysoka kultura osobista i komunikatywność.

WARUNKI PRACY

Miejscem pracy specjalisty jest przede wszystkim biuro firmy, ale część obowiązków wykonywana jest „w terenie”, np. spotkania z kontrahentami czy podwykonawcami. Praca wiąże się ze znacznym natężeniem kontaktów z ludźmi, wymaga dużego zaangażowania i nastawienia „na cel”, gdyż za wyniki odpowiada się przez przełożonymi. Ponadto trzeba się liczyć z koniecznością pracy w godzinach nadliczbowych oraz z tzw. zadaniowością – pracownik może być rozliczany z efektów swoich działań.

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Specjalista ds. zarządzania projektami może szukać pracy w firmach realizujących projekty IT (także z zakresu biznesu elektronicznego), telekomunikacyjne, finansowe oraz inwestycyjne, przede wszystkim z branży budowlanej. Nie musi być w nich jednak zatrudniony na umowę o pracę – niekiedy podpisuje tylko kontrakt na realizację danego projektu. Ma możliwość awansu zawodowego, np. na Project Managera.

ZAROBKI

Wynagrodzenie zależy od firmy oraz rodzaju realizowanego projektu, średnio jest to 3–5 tys. zł. Zdarzają się też przypadki, gdzie wynagrodzenie wzrasta do 10 tys. zł, a nawet przekracza tę kwotę. Do pensji dochodzą też służbowe narzędzia pracy, np. telefon, laptop czy samochód.

Praca Specjalista ds. Zarządzania Projektami
Lista stanowisk

Najnowsze oferty - Doradztwo / Konsulting

  • Specjalista / Specjalistka ds. projektów unijnych

    FUNDACJA CENTRUM ROZWIĄZAŃ BIZNESOWYCH   Lublin    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    7 dni
    Jako specjalista/ka ds. projektów będziesz odpowiedzialny za: Całościowy nadzór nad działaniami związanymi z realizacją projektów EFS+ i/lub PFRON; Liderowanie zespołowi projektowemu; Kontakt z Instytucją Pośredniczącą oraz Kontrahentami, Partnerami; Opracowanie wszelkich wewnętrznych...
  • Koordynator / Koordynatorka projektu dotyczących usług asystenckich i opiekuńczych

    Internationaler Bund Polska   Tychy    praca stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat / część etatu  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    12 dni
    Kompleksowa koordynacja i realizacja projektów zakresu usług asystenckich/opiekuńczych tym w szczególności: koordynowanie pracy zespołu asystentów/opiekunów; prowadzenie kompletnej dokumentacji projektu zgodnie z zapisami programu; przygotowywanie materiałów informacyjnych, współpraca...

Najnowsze artykuły

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

ESG – co to? Jaki ma wpływ na firmę?

W 2024 r. weszły w życie nowe przepisy dotyczące ESG, które objęły duże firmy spełniające określone warunki. Od 2025 r. grono podmiotów zobowiązanych do tworzenia raportów ESG ma się powiększyć o kolejną grupę. Tymczasem badania pokazują, że 2/3 Polaków nie wie, co oznacza skrót ESG, nie mówiąc o wdrażaniu jego zasad do biznesu. Wyjaśniamy, na czym polega raportowanie ESG oraz kogo dotyczy.

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Toksyczna pozytywność w miejscu pracy – dlaczego jest niebezpieczna?

Zdarza się, że szef wywiera na pracowników presję, by w czasie pracy stale mieli przyklejony do twarzy uśmiech. – Niektórzy wręcz zakazują używania wyrazu „problem” i każą zastąpić je „wyzwaniem” – wskazuje socjolog Anna D. Nowicka. Czy pozytywne nastawienie może być destrukcyjne? Kiedy zaczynamy oszukiwać samych siebie? Oto co trzeba wiedzieć o toksycznej pozytywności i jej konsekwencjach.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

CV mechanik samochodowy – porady, jak napisać profesjonalne CV

Mechanik to jeden z zawodów deficytowych w Polsce. Szanse na pracę są spore, niemniej żeby ją zdobyć, szczególnie w renomowanych salonach naprawy pojazdów czy w międzynarodowych firmach motoryzacyjnych, zwykle potrzebne jest dobre CV. Wyjaśniamy, jak krok po kroku napisać CV w zawodzie mechanika, jakie uwzględnić w dokumencie umiejętności oraz w jaki sposób opisać doświadczenie zawodowe.