Lista stanowisk - Korepetytor

Korepetytor

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Korepetytor jest osobą odpowiedzialną za prowadzenie zajęć indywidualnych lub w grupach, w zależności od zapotrzebowania. Zadaniem korepetytora jest poszerzenie wiedzy ucznia z danej dziedziny. W zakres jego obowiązków wchodzi również często pomoc w odrabianiu prac domowych, przygotowanie do sprawdzianów i prac pisemnych, pomoc w nauce do egzaminów.


WYMAGANIA

Korepetytor musi być osobą merytorycznie przygotowaną do prowadzenia zajęć z danego przedmiotu (ukończone studia kierunkowe lub też rozległa praktyczna wiedza z danego przedmiotu). Niezbędne jest również przygotowanie pedagogiczne i dydaktyczne. Korepetytor powinien również charakteryzować się wiedzą z zakresu psychologii i metod uczenia się.
W pracy korepetytora ważne są również tzw. „umiejętności miękkie”, takie jak łatwość nawiązywania kontaktów, komunikatywność, umiejętność efektywnego przekazywania wiedzy czy cierpliwość.


WARUNKI PRACY

Cechą charakterystyczną pracy korepetytora jest dość duża samodzielność – często sam układa program zajęć dostosowany do możliwości i potrzeb uczniów. Jednocześnie musi być on gotowy na pracę w niestandardowym wymiarze godzin (często popołudniami i w weekendy).


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Zapotrzebowanie na korepetytorów jest różne w zależności od przekazywanego obszary wiedzy. Z jego usług korzystają zarówno uczniowie na różnych poziomach edukacji szkolnej, jak i osoby dorosłe, które chcą zdobywać lub rozwijać swoje umiejętności. Korepetytorzy mogą świadczyć swoje usługi w ramach własnej działalności gospodarczej lub też podejmując współpracę z różnego typu firmami o profilu edukacyjnym.


ZAROBKI

Zarobki korepetytora są bardzo zróżnicowane i zależne od ilości uczniów oraz rodzaju wykładanego przedmiotu. Część korepetytorów łączy nauczanie w tej formie z inną aktywnością zawodową (często np. z pracą w różnego typu placówkach oświatowych czy działalnością naukową).

Praca Korepetytor
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

Osoby z niepełnosprawnością na rynku pracy – prawa, obowiązki pracodawcy, czas pracy

W UE jest około 101 mln, a w Polsce od 4 do 7 milionów osób z niepełnosprawnością. Teoretycznie cieszą się pełnią praw pracowniczych, jednak czy rynek pracy jest dla nich przyjazny? – Ich sytuacja jest złożona, ale widoczne są pozytywne zmiany, które mogą przyczynić się do większej inkluzji i wykorzystania potencjału tych osób – zauważa prezeska fundacji TAKpełnosprawni Agata Robińska.