Lista stanowisk - Animator 3D

Animator 3D

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

IT to od lat perspektywiczna branża, oferująca jasną ścieżkę kariery, bardzo konkurencyjne zarobki i wciąż chłonna na nowych pracowników. Animator 3D jest jednym z tych zawodów, które wymagają stałego doskonalenia umiejętności i poszerzania wiedzy. Praca czeka w branży gamingowej, ale też w firmach typu software house.

 

ANIMATOR 3D – WYMAGANIA WOBEC PRACOWNIKÓW

 

Stale powtarzającym się w ogłoszeniach wymogiem jest portfolio, które mówi o kandydacie o wiele więcej niż samo CV. Z tego względu poszukiwania pracy jako animator 3D czy też grafik 3D warto rozpocząć właśnie od przygotowania zbioru dotychczas wykonanych prac.

 

Jak w wielu obszarach IT, także i w tym przypadku ważniejsze niż kierunkowe wykształcenie są umiejętności kandydatów. Najczęstsze wymagania pracodawców to umiejętność tworzenia obiektów 3D i animacji 3D, znajomość narzędzi, programu do modelowania, silnika Unreal lub Unity. Bardzo ważna jest też biegła znajomość języka angielskiego.

 

OBOWIĄZKI SŁUŻBOWE ANIMATORA 3D

 

Zakres obowiązków animatora 3D może się nieco różnić w zależności od realizowanego projektu. Niemniej do podstawowych zadań należą przygotowywanie i wdrażanie animacji; tworzenie assetów 3D na potrzeby gier i aplikacji, animacja obiektów 3D oraz postaci, teksturowanie i mapowanie modeli 3D.

 

ANIMATOR 3D – JAK ROZWIJAĆ KARIERĘ ZAWODOWĄ?

 

To zawód, który powinien być jednocześnie pasją. Dobry animator 3D nie może narzekać na brak ofert i świetnie odnajduje się na rynku pracy. Wraz z kolejnymi zrealizowanymi projektami, różnorodnym i ciekawym portfolio przychodzą prestiżowe zlecenia i coraz wyższe stawki.


ANIMATOR 3D – ZAROBKI

 

Na pytanie, ile zarabia animator 3D, trudno jest odpowiedzieć jednoznacznie. Zarobki mogą się bowiem znacznie różnić i są przede wszystkim zależne od doświadczenia i umiejętności pracownika. Niemniej, wynagrodzenie, zwłaszcza po kilku latach pracy, może być bardzo satysfakcjonujące.

 

Często oferowana jest umowa B2B, a w ogłoszeniach o pracę pojawiają się kwoty od 5 tys. do kilkunastu tysięcy zł miesięcznie. Stanowiska seniorskie wiążą się z jeszcze wyższymi stawkami – nawet ok. 20 tys. zł netto miesięcznie.

 

GDZIE SZUKAĆ ZATRUDNIENIA JAKO ANIMATOR 3D?

 

Animatorów poszukują firmy typu software house zajmujące się pisaniem indywidualnego oprogramowania, tworzeniem stron firmowych, witryn sklepów internetowych, a także aplikacji mobilnych czy też webowych dla swoich klientów. Pracę oferują także producenci gier, animacji. Bardzo często są to przedsiębiorstwa działające na rynku europejskim, z międzynarodowym środowiskiem pracy.

 

Animator mający własną działalność gospodarczą może nawiązać stałą współpracę z firmą, może także realizować pojedyncze projekty dla różnych zleceniodawców.

Praca Animator 3D
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Osoby niewidome i niedowidzące w miejscu pracy – obowiązki pracodawcy, czas pracy, udogodnienia

Nie muszę nikomu udowadniać swoich umiejętności i przekonywać, że wiele mogę, mimo iż nie widzę – mówi Krystyna Włodarek, działaczka społeczna, która w 2018 r. straciła wzrok. Specjalistka ds. dostępności Barbara Filipowska, osoba niewidoma, dodaje, że jednak często natrafiała na „mur” w kontaktach z rekruterami. Oto co pilnie trzeba zmienić w kontekście pracy osób z dysfunkcją wzroku.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Jakie wybrać rośliny do biura?

Jakie wybrać rośliny do biura?

Nie w każdym wnętrzu sprawdzi się ponadczasowa paprotka, nie wszędzie pasuje klasyczny fikus. W przyjaznym dla psów wnętrzu warto rozważyć palmę Areka, w biurze bez okien monsterę, a w open space choćby pachirę. Wiosna to dobry czas na znalezienie dla swojego biura nowej aranżacji roślinnej. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy zakupie roślin i jak stworzyć w swojej firmie zielone biuro.

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.