Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Back-end Developer

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

 

Back-end developer odpowiada za tworzenie oprogramowania (kodu) powstającej strony www, zapewniającego jej techniczną funkcjonalność, a także nadzór nad serwerowym zapleczem oraz bezpieczeństwem i rozwojem zastosowanych rozwiązań.

 

WYMAGANIA

 

Preferowanym wykształceniem kandydatów na to stanowisku jest wyższe informatyczne, jednak obecnie większość firm na pierwszym miejscu stawia doświadczenie zawodowe. Podstawą do pracy jest znajomość technologii programowania np. Java. Zaletą jest także umiejętność posługiwania się takimi technologiami, jak NodeJS, MongoDB, NPM, NGINX, Mocha, Jira, Gerrit, Jenkins czy TDD.

Ze względu na międzynarodowe środowisko pracy potrzeba jest przynajmniej komunikatywna znajomość języków obcych. Liczy się także dokładność i sumienność w wykonywaniu obowiązków, umiejętność kontaktu z klientem oraz chęć rozwoju zawodowego i otwartość na nowe rozwiązania i technologie.

Niezbędne jest także dobre posługiwanie się językiem angielskim, w którym odbywa się komunikacja z klientem, jak również wewnątrz międzynarodowych zespołach projektowych. Służy on także do sporządzania niezbędnej dokumentacji technicznej.

 

WARUNKI PRACY

 

Podstawowym narzędziem pracy Back-End Developera jest wyposażony w odpowiednie oprogramowanie komputer, na którym przygotowuje oprogramowanie dla klienta. Uczestniczy także w spotkaniach biznesowych, gdzie uzgadniane są szczegóły poszczególnych projektów.  

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

 

Back-end Developer może pracować na etacie w firmach – zarówno tworząc rozwiązania na jej wewnętrzne potrzeby lub dla klientów zewnętrznych lub prowadzić samodzielną działalność tzw. freelancerzy. Część z nich łączy te dwie opcje, by w ten sposób zwiększyć swoje zarobki.

 

ZAROBKI

 

Back-End Developer zarabia kwoty zbliżone do Front-End Developera. Na początek otrzymuje zwykle ok. 2-3 tys. zł „na rękę”. Specjaliści  pewnym doświadczeniem mogą liczyć na zarobki powyżej 5 tys. zł., a najlepsi z nich przekraczają nawet 10 tys. Do tego dochodzą ewentualne premie za wyniki. Freelancerzy swoją pracę rozliczają w stawkach godzinowych – 30-100 zł netto/h.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Back-end Developer

zobacz więcej ofert pracy dla Back-end Developer