Lista stanowisk - Inżynier elektryk

Inżynier elektryk

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU

Inżynier elektryk zajmuje się aktualizowaniem dokumentacji technicznej różnego typu instalacji. Do jego obowiązków należy również ustalanie i nadzór nad procesem kontroli zapewniających sprawne funkcjonowanie systemów dystrybucji energii elektrycznej. Inżynier elektryk nadzoruje również przeprowadzanie napraw i remontów instalacji. Często zajmuje się on również kontaktami z podwykonawcami oraz analizą i rozliczaniem kosztów.

 

WYMAGANIA

Firmy prowadzące rekrutację nastanowisko inżyniera elektryka poszukują osób, które legitymują się wyższym wykształceniem kierunkowym oraz posiadają kilkuletnie doświadczenie zawodowe. Niezbędne jest również posiadanie wszelkich uprawnień niezbędnych do wykonywania codziennej pracy (SEP). Inżynier elektryk powinien znać rysunek techniczny oraz obsługiwać AUTOCAD. Atutem jest również znajomość pakietu MS Office.

Inżynier elektryk z racji możliwości realizowania międzynarodowych projektów powinien bardzo dobrze lub biegle posługiwać się językiem angielskim. Pożądana jest również znajomość innych języków obcych. Z racji częstych wyjazdów i potrzeby jak największej mobilności niezbędne jest również posiadanie prawa jazdy kat. B.   

 Inżynier elektryk musi charakteryzować się pewnymi cechami charakteru, które predystynują go do efektywnego wykonywania swoich obowiązków. Mowa tu głównie o spostrzegawczości oraz braku lęku przed wysokością i prądem elektrycznym. Poza tym inżynier elektryk powinien również charakteryzować się wyobraźnią przestrzenną oraz chęciami do zdobywania nowych kwalifikacji.

 

WARUNKI PRACY

Praca inżyniera elektryka często jest stresująca i odpowiedzialna. Dlatego też musi on potrafić podejmować decyzje pod presją czasu oraz efektywnie rozwiązywać pojawiające się problemy. Osoba zatrudniona na tym stanowisku musi również charakteryzować się mobilnością i otwartością na częste wyjazdy.

 

MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA

Osoby, które chcą pracować jako inżynier elektryk mają liczne możliwości zatrudnienia. Osób pposiadających takie kwalifikacje poszukują firmy z branży telekomunikacyjnej czy informatycznej. Zatrudnienia inżynier elektryk może szukać również w przemyśle.

 

ZAROBKI

 Zarobki inżyniera elektryka są uzależnione od posiadanych kwalifikacji oraz doświadczenia. Zazwyczaj może on liczyć na wynagrodzenie w przedziale 3 - 5 tys. zł. 

Praca Inżynier elektryk
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Znajdź Pracę z Praca.pl – nowa wtyczka WordPress wzbogaci Twoją stronę www

Jeśli prowadzisz blog lub jesteś wydawcą portalu, wtyczka na stronie buduje pozytywny wizerunek Twojej marki. Pomyśl, że dzięki Tobie ktoś może znaleźć pracę, a jakaś firma pracownika. Może zapamiętać, że udało się to właśnie dzięki Tobie! To świetny zabieg PR-owy – komentuje ekspertka WordPress Ola Gościniak. Z dumą przedstawiamy nowy widget Praca.pl do wykorzystania na Twojej stronie www!

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

Różowe kołnierzyki pod lupą. Czy to najniżej płatne zawody na rynku pracy?

– Choć stanowiska „różowych kołnierzyków” przy rosnącej automatyzacji, robotyzacji i AI dają nam największą pewność zatrudnienia, to skutki lockdownów, recesji i inflacji powodują, że jednocześnie „różowe kołnierzyki” czują się niepewnie na rynku pracy – zauważa socjolożka Anna D. Nowicka. Wyjaśniamy, które stanowiska zaliczamy do tzw. pink collars i jakie są perspektywy dla tych zawodów.

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Czterodniowy tydzień pracy – czy warto go wprowadzić w Polsce?

Wiele wskazuje na to, że kwestia skrócenia czasu pracy w Polsce to już nie pytanie, czy to zrobić, ale kiedy zmiany zostaną wprowadzone do Kodeku pracy. Najnowsze badanie firmy ClickMeeting pokazuje, że 68% z nas uważa, że lepiej byłoby skrócić tydzień pracy do 4 dni niż pracować od poniedziałku do piątku po 6,4 godz. dziennie. Jak w praktyce mógłby wyglądać 4-dniowy system czasu pracy?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

CIMA, CFA, ACCA, CIA – czy to się opłaca?

Zdobycie prestiżowego, międzynarodowego certyfikatu potwierdzającego kompetencje w finansach i rachunkowości okupione jest nie tylko kilkuletnią nauką, ale i wysokimi kosztami. Czy pieniądze zainwestowane w uzyskanie CIMA, ACCA i innych certyfikatów szybko się zwrócą? Wyjaśniamy, jakie dyplomy posiadają dyrektorzy i kontrolerzy finansowi oraz ile zarabia się z certyfikatem międzynarodowym.

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

Jak napisać pierwsze CV? Jakie formalności towarzyszą pierwszej pracy? Na co zwrócić uwagę?

CV zwykle odgrywa najważniejszą rolę na pierwszym etapie rekrutacji. Warto przygotować je solidnie, by zyskać szansę na dobrą pracę. Jak to zrobić, kiedy nie mamy jeszcze żadnego doświadczenia? Wiele osób na progu życia zawodowego ma wątpliwości związane z prawidłowym kształtem tego dokumentu, dlatego przygotowaliśmy dla Was krótki przewodnik po pierwszym CV bez doświadczenia.