Lista stanowisk - Programista Aplikacji Mobilnych

Polecane oferty - Informatyka / Programowanie

  • Programista aplikacji mobilnych .NET MAUI

    Mergesoft sp. z o.o.   Poznań    praca hybrydowa / stacjonarna
    specjalista (mid)  umowa o pracę  pełny etat   9 000 - 14 000 zł brutto/mies.  aplikuj szybko  aplikuj bez CV
    1 dni
    Zakres obowiązków: opracowywanie i implementacja logiki aplikacji mobilnych w zakresie odbierania i prezentowania danych oraz obsługi formularzy wprowadzania i edycji danych, implementacja widoków biznesowych aplikacji mobilnych zgodnie z dostarczonymi projektami graficznymi, implementacja...

Programista Aplikacji Mobilnych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Osoba zatrudniona na stanowisku Programisty Aplikacji Mobilnych jest odpowiedzialna za tworzenie oraz rozwijanie aplikacji na urządzenia mobilne (Android, iOS). Aplikacja mobilna to ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania. Współcześnie większość z aplikacji pisana jest w technologii Java ME. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest przede wszystkim odpowiedzialna za projektowanie i rozwój aplikacji mobilnych, a ponadto tworzenie rozwiązań mobilnych w oparciu o dokumentację analityczną i dokumentowanie własnego kodu. Programista Aplikacji Mobilnych posiada niezbędne kwalifikacje i praktyczną wiedzę, pozwalającą na projektowanie i wdrażanie rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami klienta, jednocześnie zajmując się późniejszą obsługą i modernizacją systemu.


WYMAGANIA


Kandydat na stanowisko Programisty Aplikacji Mobilnych powinien przede wszystkich posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku informatycznym. Niezbędne jest również dotychczasowe doświadczenie na podobnym stanowisku pracy (przynajmniej roczne), znajomość kilku języków programowania i znajomość platformy mobilnej, dla której aplikacje będzie się tworzyło. Od programistów wymaga się dobrej znajomości języka angielskiego, analitycznego myślenia i umiejętności pracy w grupie. Cechy charakteru umożliwiające utrzymywanie relacji z klientami będą dodatkowym atutem.


WARUNKI PRACY


Mimo, że stanowisko Programisty Aplikacji Mobilnych jest stanowiskiem samodzielnym, osoba zatrudniona w tym zawodzie często musi ściśle współpracować z innymi osobami, szczególnie przy tworzeniu ważnych i skomplikowanych aplikacji. Programista pracuje pod nadzorem i rozliczany jest z wykonanych działań. Pracuje w systemie ośmiogodzinnym, między godziną 8.00 a 20.00. Czasem zaistnieć może konieczność zostania po godzinach. Na stanowisku Programisty Aplikacji Mobilnych pracują najczęściej osoby młode, szybko uczące się, odpowiedzialne i odporne na stres. Przeciwwskazaniami do wykonywania tego zawodu są nerwica i choroby psychiczne. Miejscem pracy Programisty jest biuro, niewielkie stanowisko pracy składające się z biurka, komputera, fotela biurowego i innych urządzeń biurowych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Najwięcej ofert pracy dla Programistów Aplikacji Mobilnych pochodzi z firm działających w branży technologii internetowych i mobilnych. Co więcej, pracodawcami zostać też mogą przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, bankowe, medyczne, energetyczne, farmaceutyczne, budowlane i administracyjne. Programista może pracować w jednej firmie lub szukać zleceń jako wolny strzelec.


ZAROBKI


Zarobki w zawodzie Programisty Aplikacji Mobilnych wahają się od 2,5 do 5,0 tysięcy złotych i więcej. Wśród najczęściej spotykanych dodatków są komputer przenośny, smartfon i tablet.

Praca Programista Aplikacji Mobilnych
Lista stanowisk

Najnowsze artykuły

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

Ubytek słuchu – które grupy zawodowe są najbardziej narażone?

25 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, święto zainicjowane przez Ligę Niedosłyszących po to, by zwrócić uwagę na towarzyszący nam w życiu codziennym hałas i jego wpływ na zdrowie. Na pogorszenie się słuchu szczególnie narażeni są ci, którzy doświadczają hałasu w pracy. Wyjaśniamy, jakie są dopuszczalne normy hałasu oraz jak się przed nim skutecznie chronić.

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Moje i twoje czy nasze? Jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zrujnować związku

Nieporozumienia na tle finansowym są jedną z najczęstszych przyczyn rozpadu związków w Polsce – tłumaczy socjolog i coach finanansowy Anna D. Nowicka. O konflikt nietrudno, bo dla wielu par temat pieniędzy to tabu. A do ustalenia jest naprawdę wiele, począwszy od wspólnego konta, przez domowy budżet, po wspólny kredyt. Ekspertka radzi, jak rozmawiać o pieniądzach, by nie zepsuć relacji.

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu

Opowieść piątoklasistki wzrusza i inspiruje. Zwycięska praca w konkursie „Zawód godny podziwu"

Strażak, lekarz, pielęgniarka, policjant, pracownik hospicjum, mama i tata – tak dzieci odpowiadały na postawione w naszym konkursie pytanie o zawód godny podziwu. Antosia z 5 piątej klasy opowiedziała nam o prawdziwym supermanie, dzięki któremu jej brat i wielu innych ludzi może rozwijać zainteresowania, cieszyć się życiem czy choćby wychodzić na spacer. Serdecznie zapraszamy do lektury!

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Kreatywność a AI. Czy pracownicy branż kreatywnych mogą wkrótce stracić pracę?

Czy inteligentny program ma prawa autorskie? Dlaczego AI może dyskryminować? Czy sztuczna inteligencja wkrótce przejmie kreatywne zawody, wysyłając na bezrobocie programistów, grafików, dziennikarzy, filmowców? – Ludzie wolą sztukę tworzoną przez ludzi. Kiedyś sztuka AI będzie jak sport na dopingu – przewiduje prof. Dariusz Jemielniak, badacz ruchów antynaukowych i sztucznej inteligencji.

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

Edukator ekologiczny – nowy, przyszłościowy zawód na rynku pracy?

81% Polaków ocenia swoją postawę ekologiczną „zdecydowanie dobrze” lub „raczej dobrze” – skąd zatem śmieci w lasach, trujący dym spalanych śmieci zimą, góry marnowanej żywności trafiające do śmietników? Nasza wiedza o tym, które działania są korzystne dla planety, a które nie, bywa dużo bardziej ograniczona niż nam się wydaje. W zrozumieniu ekologii na co dzień pomaga edukator ekologiczny.

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynier wiertniczy – praca, wymagania, pensja, obowiązki zawodowe

Inżynierowie wiertniczy potrzebni są na platformach wiertniczych, w kopalniach, pracowniach geotermalnych, laboratoriach badawczych czy chociażby w budownictwie. W parze z szerokimi perspektywami pracy idą bardzo wysokie zarobki. Jednocześnie praca w tym zawodzie jest odpowiedzialna i wymagająca. Chciesz podjąć takie wyzwanie? Wyjaśniamy, jak wejść na tę ścieżkę zawodową.