Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Home Office
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Rozmowa rekrutacyjna online
Rekrutacja bez wychodzenia z domu
Zobacz oferty
Praca zdalna - praca z domu
Najnowsze oferty pracy zdalnej dla Ciebie
Zobacz oferty
Wybrana kategoria

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista Aplikacji Mobilnych

CHARAKTERYSTYKA ZAWODU


Osoba zatrudniona na stanowisku Programisty Aplikacji Mobilnych jest odpowiedzialna za tworzenie oraz rozwijanie aplikacji na urządzenia mobilne (Android, iOS). Aplikacja mobilna to ogólna nazwa dla oprogramowania działającego na urządzeniach przenośnych, takich jak telefony komórkowe, smartfony, palmtopy czy tablety, które pisane są przy użyciu różnych platform i języków programowania. Współcześnie większość z aplikacji pisana jest w technologii Java ME. Osoba zatrudniona na tym stanowisku jest przede wszystkim odpowiedzialna za projektowanie i rozwój aplikacji mobilnych, a ponadto tworzenie rozwiązań mobilnych w oparciu o dokumentację analityczną i dokumentowanie własnego kodu. Programista Aplikacji Mobilnych posiada niezbędne kwalifikacje i praktyczną wiedzę, pozwalającą na projektowanie i wdrażanie rozwiązań zgodnych z oczekiwaniami klienta, jednocześnie zajmując się późniejszą obsługą i modernizacją systemu.


WYMAGANIA


Kandydat na stanowisko Programisty Aplikacji Mobilnych powinien przede wszystkich posiadać dyplom ukończenia studiów wyższych na kierunku informatycznym. Niezbędne jest również dotychczasowe doświadczenie na podobnym stanowisku pracy (przynajmniej roczne), znajomość kilku języków programowania i znajomość platformy mobilnej, dla której aplikacje będzie się tworzyło. Od programistów wymaga się dobrej znajomości języka angielskiego, analitycznego myślenia i umiejętności pracy w grupie. Cechy charakteru umożliwiające utrzymywanie relacji z klientami będą dodatkowym atutem.


WARUNKI PRACY


Mimo, że stanowisko Programisty Aplikacji Mobilnych jest stanowiskiem samodzielnym, osoba zatrudniona w tym zawodzie często musi ściśle współpracować z innymi osobami, szczególnie przy tworzeniu ważnych i skomplikowanych aplikacji. Programista pracuje pod nadzorem i rozliczany jest z wykonanych działań. Pracuje w systemie ośmiogodzinnym, między godziną 8.00 a 20.00. Czasem zaistnieć może konieczność zostania po godzinach. Na stanowisku Programisty Aplikacji Mobilnych pracują najczęściej osoby młode, szybko uczące się, odpowiedzialne i odporne na stres. Przeciwwskazaniami do wykonywania tego zawodu są nerwica i choroby psychiczne. Miejscem pracy Programisty jest biuro, niewielkie stanowisko pracy składające się z biurka, komputera, fotela biurowego i innych urządzeń biurowych.


MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA


Najwięcej ofert pracy dla Programistów Aplikacji Mobilnych pochodzi z firm działających w branży technologii internetowych i mobilnych. Co więcej, pracodawcami zostać też mogą przedsiębiorstwa telekomunikacyjne, bankowe, medyczne, energetyczne, farmaceutyczne, budowlane i administracyjne. Programista może pracować w jednej firmie lub szukać zleceń jako wolny strzelec.


ZAROBKI


Zarobki w zawodzie Programisty Aplikacji Mobilnych wahają się od 2,5 do 5,0 tysięcy złotych i więcej. Wśród najczęściej spotykanych dodatków są komputer przenośny, smartfon i tablet.

NAJNOWSZE OFERTY PRACY - Programista Aplikacji Mobilnych

zobacz więcej ofert pracy dla Programista Aplikacji Mobilnych